Svaasimaa: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lisatud 34 baiti ,  2 aasta eest
Võrdle: Eesti Välisministeerium (https://reisitargalt.vm.ee/riigid/svaasimaa/) / ISO 3166 standard / UN M49 standard: (https://unstats.un.org/unsd/methodology/m49/) / Euroopa Liit: (https://op.europa.eu/en/web/eu-vocabularies/at-concept/-/resource/authority/country/SWZ/)
P (corr (https://reisitargalt.vm.ee/riigid/svaasimaa))
(Võrdle: Eesti Välisministeerium (https://reisitargalt.vm.ee/riigid/svaasimaa/) / ISO 3166 standard / UN M49 standard: (https://unstats.un.org/unsd/methodology/m49/) / Euroopa Liit: (https://op.europa.eu/en/web/eu-vocabularies/at-concept/-/resource/authority/country/SWZ/))
}}
 
'''SvaasimaaEswatini''' (ametlikult '''Eswatini Kuningriik''', endine '''Svaasimaa Kuningriik''') on väike [[merepiirita riik|merepiirita]] [[kuningriik]] [[Lõuna-Aafrika]]s. See piirneb lõunas, läänes ja põhjas [[Lõuna-Aafrika Vabariik|Lõuna-Aafrika Vabariigi]] ning idas [[Mosambiik|Mosambiigiga]].
 
Riigi ulatus põhjast lõunasse on 200 km ja läänest itta 130 km. Idaosa on mägine, Mosambiigi piiril asuvad kuni 810 m kõrgused [[Lebombo mäed]]. Kliima on mõõdukas. Suvel võib õhutemperatuur ulatuda 40 °C-ni. Vihma sajab peamiselt suvel. Lääneosas sajab rohkem, kuni 200 mm aastas.
8

muudatust

Navigeerimismenüü