Erinevus lehekülje "Ilma Adamson" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Suurus jäi samaks ,  1 aasta eest
P
resümee puudub
Märgised: Mobiilimuudatus Mobiiliveebi kaudu Täiustatud mobiilimuudatus
P
'''Ilma Adamson''' (sündinud [[24. juuni]]l [[1934]]) on eesti tantsupedagoog ja -õpetaja.
 
Õppinud tantsu [[Ullo Toomi]] juures, lõpetanud rahvatantsujuhtide kursused [[1956]]. aastal [[Tallinn]]as ning [[Moskva]]s ballettmeistrite kursused [[1964]]. ja [[1968]]. aastal. Juhendanud paljusid tantsukollektiive, neist tuntumad on Tantsuansambeltantsuansambel [[Tuisuline]] (1958–1966) ja [[Tantsuansambeltantsuansambel Sõprus]] (1958–2002). Praegu juhendab [[Keila Kultuurikeskus]]e naistantsurühmasid Keikal ja Koidula.
 
Adamson on loonud ligi 90 tantsu sega-, nais- ja lasterühmadele. Tema loomingu näidetena saab nimetada segarühmale loodud tantse "Koduvainul", "Lainete mäng", "Põhjamaa päikese kullas", "Riidaja polka", "Pöördepolka", "Ilosa". Naisrühmadele on ta loonud tantsud "Piigad elevil" ja "Metsaveerel". Solistidele loodud "Lõbus labajalg" <ref>http://www.youtube.com/watch?v=g-rYhJWvUWc</ref> võitis uute tantsude konkursi. Õpetanud Eestis paljudel täienduskursustel karakter- ja rahvatantsu.
Tema tantse on esitatud üldtantsupidudel kahel korral.
 
Aastal [[2016]] asutati eesti rahvuskultuuri algteadmisi ja oskusi arendav [http://rahvatantsukool.ee/ Ilma Adamsoni tantsukool]. Kooli pidaja on OÜ Astak. 2018. a.aasta kevadel lõpetas tantsukooli kahe aastasekaheaastase kursuse 1. lend.
 
== TunnustusedTunnustus ==
* [[1971]] – [[Eesti NSV teeneline kultuuritegelane]]
* [[1978]] – [[Eesti NSV rahvakunstnik]]
129 318

muudatust

Navigeerimismenüü