Šoti Klubi: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lisatud 180 baiti ,  2 aasta eest
→‎2000. aastad: Margus Leivo ja Arnold Rüütli kätlemise pildi lisamine
Märgis: tekstilink teise vikisse
(→‎2000. aastad: Margus Leivo ja Arnold Rüütli kätlemise pildi lisamine)
 
===2000. aastad===
[[Fail:Šoti Klubi sünnipäev aastal 2003 Margus Leivo ja Arnold Rüütel.jpg|vasakul|pisi|Šoti Klubi sünnipäev aastal 2003 [[Margus Leivo]] ja [[Arnold Rüütel]] kätlemas]]
Kui 1990. aastad möödusid Šoti Klubil suures osas avalikkuse tähelepanu all, siis uuel sajandil muutus klubi tegevus kinnisemaks ja sissepoole pööratumaks. Ühelt poolt tingis selle juba välja kujunenud liikmeskond, kes polnudki oma tegevuste eksponeerimisest ülemäära huvitatud, teiselt poolt mõjutas seda ka kindlasti asjaolu, et üks seniseid eestvedajaid Toivo Lepik jäi klubi tegevusest eemale.
 
2000. aastaste alguse suursündmuseks oli ka šotlaste poolt spetsiaalse Eesti kildimustri kinkimine Eesti rahvale. See muster on täna eksponeeritud klubi Šoti toas ja sellist nn Eesti klanni kilti võib tegelikult kanda iga eestlane. Seda õigust kasutavad rõõmuga paljud klubi liikmed, kes olulisematel tähtpäevadel neid värve suure pidulikkusega kannavad.
 
Uue sajandi algusse jääb veel üks mälestusväärne verstapost klubi tegevuses – avati Šoti Klubi Tartu filiaal. Selleks ajaks olid Šoti Klubisse jõudnud ka esimesed tartlased – nende hulgas professor [[Peeter Tulviste]9], Tartu Ülikooli prorektor [8Riho[Riho Illak]], abilinnapea [[Kaarel Sahk]] jne. Tõsi, see filiaal ei osutunud pikemas perspektiivis elujõuliseks, kuid selle tegevust tähistab seniajani Šoti Klubi vapp Barclay hotelli seinal.
 
[[Fail:Šoti Klubi rongkäik 2018.jpg|pisi|Šoti Klubi rongkäik Raekojast klubisse aastal 2018]]
93

muudatust

Navigeerimismenüü