Erinevus lehekülje "Kaasatud professor" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
P
{{viita}}
'''Adjunktprofessor''' ehk '''kaasatud professor''' ([[inglise keel]]es ''adjunct professor'', [[vene keel]]es адьюнкт-профессор) on mitmetes riikides abiprofessori ametikoht (näiteks [[Ameerika Ühendriigid|Ameerika Ühendriikid]]es ja [[Suurbritannia]]s), mis on madalam kui täisprofessori (''full professor'') amet ja kõrgem kui dotsendi (''assistant professor'') amet. Tavaliselt ta ei osale regulaarses õppetöös ja omab põhikohta mõnes teises ülikoolis. Ta on aga kaasatud uurimisprojektidesse ja mitteregulaarselt vahel ka õppetööösee.
 
Kaasatud professori amet loodi [[Tallinna Tehnikaülikool]]is 2018. aastal.<ref>[https://www.ttu.ee/ttu-uudised/uudised/mente-et-manu-5/uus-akadeemilise-karjaari-korraldus-kasvatab-ulikooli-voimekust/ TTÜ Akadeemilise karjääri korraldusest.</ref>
 
Mõnes riigis võis adjunktprofessor vastata [[dotsent|dotsendi]] ametikohale. Näiteks [[Venemaa]]l [[19. sajand]]i keskel nimetati adjunktprofessoriks [[professor]]i abi või professori asetäitjat kateedris, kes siis abistas professorit ja asendas teda tema äraolekul. Adjunktprofessori amet kaotati Venemaal [[1863]]. aastal, selle asemel loodi dotsendi ametikoht.
 
==Vaata ka==
*[[Professorprofessor]]
 
==Viited==
{{viited}}
 
[[Kategooria:Ametid]]
24 924

muudatust

Navigeerimismenüü