Erinevus lehekülje "Husqvarna Motorcycles" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
P
resümee puudub
(reklaami teps vähemaks)
P
'''Husqvarna Motorcycles GmbH''' on ettevõte, mis töötab välja, toodab ja müüb [[Husqvarna]] kaubamärki kandvaid motokrossi, enduuro, ''supermoto'' ja tänavasõidu tüüpi [[mootorratas|mootorrattaid]]. 2018. aasta seisuga kuulus Husqvarna Motorcycles [[Austria]] ettevõttele [[KTM]].
 
Husqvarna mootorrataste tootmise alguseks loetakse juba 1903. aastat, ehkki sel ajal toodeti küll veel motoriseeritud jalgrattaid. Mootorrattad ei olnud Husqvarnal kaugeltki mitte esimene tootmisvaldkond, näiteks alustas ettevõte 1689. aastal tööd relvade tootmisega. 1872. aastal hakati tootma kõrge kvaliteediga õmblusmasinaid ja köögiseadmeid, näiteks hakklihamasinad. 1896. aastal ilmusid tootmisse ka Husqvarna jalgrattad ning sellest juba paar aastat hiljem toodetigi esimene mootoriga jalgratas.
 
Kui Husqvarna esimese mootorratta valmimisest oli möödunud 30 aastat, siis 1933. aastal tänavasõidu hooajal olid need mootorrattad juba regulaarselt võimelised võistlema poodiumikohtade eest.
 
Sõjajärgses Euroopas tekkis uus mootorrattasõidu liik, mis ristiti motokrossiks. Juba 1953. aastaks oli hakatud korraldama mootorratastele mõeldud maastikuvõidusõite üle kogu Euroopa. Krossimootorrattad olid ühesilindrilised ja kerged mootorrattad. Motokrossiks kasutati sageli Husqvarna tänavasõidumootorrattaid, sest neid oli üsna kerge ümber teha. Juba 1959. aastal võitistuli Rolf Tibblin Husqvarnaga esimese maailmameistritiitlimaailmameistriks motokrossis.
 
1960. ja 1970. aastatel muutus mootorrataste maastikusõit kogu maailmas väga populaarseks. Sel perioodil tuldi just Husqvarna mootorratastega 14 korda maailmameistriks motokrossis, 24 korda Euroopa meistriks enduuros ja võideti 11 korda Baja 1000 sari.
 
1970. aastate lõpus oli mootorrattatööstusest saamas üha laienev tootmisharu. Husqvarna tootmise ostis ära Rootsi ettevõte Electrolux, aga 1987. aastal müüdi tootmine omakorda Itaalias tegutsevale ettevõttele MV Agusta Motor, kes tootis ühtlasi ka Cagiva mootorrattaid. Seejärel hakkasid rootslased taas tootma oma mootorrattaid, aga seekord Husabergi nimega. 2007. aastal ostis BMW Husqvarna 93 miljoni euro eest. 2013. aastal müüdi tootmine taas algsele tootjale Rootsi. Seega hakkasid taas Husqvarna mootorrattad välja tulema Husabergiga samast tehasest. Praeguseks on Husqvarna mootorratastega võidetudtuldud maailmameistriks üle 82 maailmameistritiitlikorra.{{lisa viide}}
 
== Husqvarna mudelid ==
129 088

muudatust

Navigeerimismenüü