Erinevus lehekülje "Mihhail Kõlvart" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
 
[[Pilt:Kõlvart 2014 by Ave Maria MõistlikIMG 4489.JPG|pisi|Mihhail Kõlvart [[Tallinna päev]]al [[Tallinna Ülikool]]i Tallinna saalis<br><small>Foto: Ave Maria Mõistlik, 15. mai 2014</small>]]
'''Mihhail Kõlvart''' (sündinud [[24. november|24. novembril]] [[1977]] [[Kõzõlorda]]s [[Kasahstan|Kasahstanis]]) on [[Eesti]] sportlane, treener ja [[Eesti Keskerakond]]a kuuluv poliitik. Kõlvartning onendine omandanud kaks kõrgharidust vastavalt juuraprofisportlane ja majanduse alal. Omab praktilist juristitöö kogemust ning on olnud tegev ka õppejõunatreener, töötadesalates välja2019. kultuurilooaasta jaaprillist retoorikaTallinna loengukursusilinnapea.
 
Kõlvart on omandanud kaks kõrgharidust vastavalt juura ja majanduse alal. Omab praktilist juristitöö kogemust ning on olnud tegev ka õppejõuna, töötades välja kultuuriloo ja retoorika loengukursusi.
Kõlvart kuulub alates 2008. aastast [[Eesti Keskerakond|Eesti Keskerakonda]], 5. novembril 2016 valiti ta erakonna aseesimeheks.
 
Kõlvart kuulub alates 2008. aastast [[Eesti Keskerakond|Eesti Keskerakonda]], 5. novembril 2016 valiti ta erakonna aseesimeheks.
Alates 2019. aasta kevadest on Kõlvart [[Tallinna linnapea]].
 
==Haridus==
Mihhail Kõlvart lõpetas 1995. aastal [[Tallinna 15. Keskkool]]i, 2000. aastal jätkas haridusteed [[Rahvusvaheline Sotsiaalteaduste Rakenduslik Kõrgkool LEX|Rahvusvahelise Sotsiaalteaduste Rakendusliku Kõrgkooli LEX]] õigusteaduse erialal ja 2004. aastal [[Kõrgkool "I Studium"|kõrgkooli I Studium]] majandusõiguse erialal. Ta on töötanud ka õppejõuna.
 
==Töökohad==
* 2011 – Riigikogu liige XII koosseisus<ref name="FmefZ" />
* 2011 – [[Tallinna abilinnapea]] hariduse, kultuuri, noorsoo, spordi ja integratsiooni alal<ref name="fG6Ik" />
*2019 - Tallinna linnapea
 
===Riigikogu===
==Isiklikku==
Mihhail Kõlvart on elanud Eestis alates kolmandast eluaastast kui tema perekond kolis Kasahstanist Eestisse. Ta on pärit mitmerahvuselisest perest – isa on eestlane [[Ülo Kõlvart]] ja ema [[Liidia Kõlvart]] korealanna, kes oli pedagoog ja kultuuriuurija.<ref>[https://www.elu24.ee/4279079/kas-teadsid-kes-on-suurima-haaltesaagi-saanud-mihhail-kolvart-juurtelt Kas teadsid, kes on suurima häältesaagi saanud Mihhail Kõlvart juurtelt?], Elu24, 17. oktoober 2017</ref> Peale eesti ja vene keele valdab Kõlvart vabalt ka inglise keelt. Kõlvart on olnud tegev ka õppejõuna, töötades välja kultuuriloo ja retoorika loengukursusi. Ta on religioonilt õigeusklik ning veendunud venekeelse hariduse säilitamise pooldaja, kelle arvates tuleks venekeelset haridust võtta pigem ühiskondliku arenguressursina.<ref>[https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/kolvart-venekeelsete-sunniviisiline-assimileerimine-kahjustab-kogu-uhiskonda?id=87423791 Kõlvart: venekeelsete sunniviisiline assimileerimine kahjustab kogu ühiskonda], Delfi, 13. september 2019</ref>
 
Tema huvideks on rahvusvähemuste õigused, kultuuriajalugu, retoorika, sport ja psühholoogia.
 
==Viited==
Anonüümne kasutaja

Navigeerimismenüü