Erinevus lehekülje "Arutelu:WIR Bank" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
(puder ja kapsad)
 
 
Tekst on pehmelt yteldes segane, jättes arusaamatuks isegi põhimõiste. Artikli alguses kõneldakse 1934. aastal asutatud seltsingust (ilmselt mitte täielikult samas tähenduses kui Eesti seadustes) või pangast, siis kogukonnast ja lõpuks alternatiivrahast endast - kõik sama nime all. Kasutatakse selgelt määratlemata mõisteid nagu "majandustsükkel" ja "majandusring" (mis kirjutaja jaoks on ilmselt sama). Ja kas nimi osalistele midagi meenutab või ei tule see neil teps mitte meelde, ei ole faktiväide; luuleline võib olla kellegi tsitaat, kuid mitte entsyklopeediaartikli põhitekst. Mõistlik oleks artikkel algusest peale uuesti tõlkida või kirjutada; soovitavalt võiks seda teha keegi, kes suudab teemast ise aru saada ning vähemalt paari lõigu vältel koherentset teksti koostada. --[[Kasutaja:Oop|Oop]] ([[Kasutaja arutelu:Oop|arutelu]]) 20. juuni 2012, kell 19:49 (EEST)
 
Senine tekst: WIR Bank, varem Šveitsi majandustsükli seltsing (saksa keeles Wirtschaftsring-Genossenschaft), on 1934. aastal asutatud ühistupank, mis teenib eelkõige klientide huve, selle eesmärgiks pole maksimaalset kasumit teenida[viide?]. WIR pank haldab sõltumatut alternatiivraha süsteemi, mis teenindab väikseid ja keskmise suurusega ettevõtteid. "WIR" on saksa keeles sõna "meie" ning lühend sõnast Wirtschaftsring, see nimi meenutab osalistele, et majandusring on ka kogukond[viide?].
 
WIR-i peetakse paljude majandusteadlaste poolt Šveitsi rahanduse stabiilsuse üheks tagajaks.[viide?] WIR-id on kasutusel alates 1934. aastast, mil 5 asutust otsustasid neid rahana kasutama hakata[viide?]. 2008. aastal oli WIR-e kasutusel 20 miljardi Eesti krooni väärtuses[viide?]. Neid kasutab klientidega arveldamisel ligikaudu 20% Šveitsi ettevõtetest[viide?].
--[[Kasutaja:Pault|Pault]] ([[Kasutaja arutelu:Pault|arutelu]]) 17. aprill 2020, kell 20:28 (EEST)
1624

muudatust

Navigeerimismenüü