Erinevus lehekülje "Soul Militia" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
P
resümee puudub
P
'''Soul Militia''' (kuni 2004 '''2XL''') (1997–) on Eesti pop/ [[R&B]] bänd, kuhu kuuluvad [[Sergei Morgun]] (aka Semy), [[Kaido Põldma]] ja [[Lauri Pihlap]] (aka Lowry) .
 
[[File:Soul Militia 2012.jpg|thumb|Soul Militia, 2012 (Kaido Põldma, Semy Morgun &ja Lauri Pihlap)]]
[[File:Lowry (Lauri Pihlap) and Craig (Kaido Põldma).jpg|thumb|Lauri Pihlap ja Kaido Põldma (Eurolaul 2007)]]
 
===1997–2002: 2XL, Eurovisioon 2001, Downtown Records===
 
Kaks meest, Semy Morgun ja Indrek Soom lõid 1997. aastal duo 2XL (nimi tuli sellest, et noored mehed armastasid käia suurte ja laiade riietega.). Semy ja Indrek olid selleks ajaks kogemustega tantsijad, kelle põhilisteks stiilideks ''street dance'', hiphop ja breik. Kuid lisaks tantsule (aastate jooksul oldi erinevates hiphopitantsutruppides) oli meestel soov end muusikaliselt proovile panna. Kirjutati esimesed lood ja alustati tööd lavashow kallal (millele Soul Militia paneb rõhku tänase päevanitänapäevani). Esimesed teosed olid tugevate funky/hiphopi mõjutustega (näiteks 1990. aastate menugrupilt C&C Music Factory). Meeste suurimateks toetajateks ja suunajateks oli Eesti 1990-ndate teise poole üks populaarsemaid ansambleid Noisy Nation. Selle bändi liider, Arthur Abdull oli ise hiljem ka lühikest aega 2XL-i ridades. Noisy Nationis laulis ja tantsis ka Sergei vanem vend Tony.
 
2XL kirjutatas lugusid eesti ja inglise keeles, tehti koostööd mõningate tuntud eesti produtsentidega (näiteks [[Glen Pilvre]]), treeniti oma lavalist liikumist. Ent 2000. aasta kevadeks, pärast mõneaastast konarlikku teed eesti muusikaäris (mingil määral ka väljaspool), oli Sergeil ja Indrekul selge, et miski ei sobi. Kuna ka bändi maitse ja stiil olid muutunud järjest enam rR&bB-likumaks ning duona oli poiste vokaalne eneseväljendus pisut piiratud, otsustati ansamblisse leida kolmas liige. Sõprade kaudu jõuti Kaido Põldmani.
 
Kaido Põldma, oli väikesest peale kooris laulnud ja kooriga välismaal käinud Pakkumine ühineda 2XL-iga tuli Kaidole positiivse üllatusena, sest mees oli rR&bB ja hiphopi fänn. Algul asjasse siiski pisut skeptiliselt suhtunud (eelkõige bändi koreograafilise poole pärast, sest Kaidol puudus varasem tantsukogemus) Põldma „räägiti ära“ ning Kaido Põldma otsustas 2XL-iga liituda. Pärast Kaido liitumist kirjutati uued lood, salvestati hulgaliselt demosid, anti kontserte. Mehed otsustasid, et vokaalne koosseis polnud endiselt veel täielik. Grupp hakkas otsima neljandat liiget. Neljandaks liikmeks sai tollal 18-aastane Lauri, kes oli 2XL-ile silma jäänud konkursilt „[[Kaks takti ette]]“.
 
Lauri Pihlap tegutses samuti vaikselt eesti muusikas – eksperimenteeris, salvestas lugusid ja tegi kaasa mitmesugustes projektides. Olles kuulnud teda laulmas ning saanud aimu ka tema muusikalistest mõjutajatest (Michael Jackson, Boyz II Men, Usher), oli Semyl, Indrekul ja Kaidol selge, et Lauri sobib bändi. Lauri onutütar ja Kaido olid head sõbrad ja endised koolikaaslased. Tema kaudu Laurile pakkumine tehtigi ning kuna mees oli 2XL-i tegemistega kursis ja projekt talle meeldis, võttis ta pakkumise vastu.
2004. aasta novembris andis Soul Militia välja oma teise albumi – „Silence Before The Storm“. Plaadil oli ka Soul Militia esimene eestikeelne eksperiment „Tõmbab käima“, peolugu, milles lõi kaasa [[Chalice]].
 
2005. aasta suvel oli ansambel USA muusiku, [[Lenny Kravitz]]i soojendusesinejaks, tema „Electric Church“Churchi“ maailmaturnee raames toimunud kontserdil [[Tallinn]]as [[A. Le Coq Arena]]l. Bänd harjutas esinemiseks kaua.
Soul Militia ''live-''bändi värvati [[Reigo Ahven]] (trummid), [[Erki Pärnoja]] (kitarr), [[Marti Tärn]] (bass), [[Raun Juurikas]] (klahvpillid) ja taustalauljad [[Bert Pringi]], [[Maiken]], [[Susan Lilleväli]], [[Sandra Ashilevi]].
A. Le Coq Arenal toimunud esinemine sai positiivset vastukaja (sh Kravitzi taustalauljatelt).
129 088

muudatust

Navigeerimismenüü