Kõrgkool: erinevus redaktsioonide vahel

Allikas: Vikipeedia
Eemaldatud sisu Lisatud sisu
Lookej (arutelu | kaastöö)
Resümee puudub
PResümee puudub
 
5. rida: 5. rida:
Akadeemilise kraadi (bakalaureuse-, magistri- või doktorikraad) annab ülikool vastava kõrgharidusastme õppekava täitnud ja lõputöö kaitsnud või lõpueksami sooritanud isikule ning seda tõendab vastav lõpudokument.
Akadeemilise kraadi (bakalaureuse-, magistri- või doktorikraad) annab ülikool vastava kõrgharidusastme õppekava täitnud ja lõputöö kaitsnud või lõpueksami sooritanud isikule ning seda tõendab vastav lõpudokument.


Vastavalt [[ISCED]] haridussüsteemide astmestikule antakse kõrgharidust (inglise keeles: ''Tertiary education'') kolmanda astme haridusasutustes, kus ISCED 5A on [[Bakalaureus]]eõpe (BA) ja [[Magistrikraad|magistriõpe]] (MA); ISCED 5B on rakenduskõrgharidus ja ISCED 6A on [[Doktorantuur|doktoriõpe]].
Vastavalt [[ISCED]] haridussüsteemide astmestikule antakse kõrgharidust (inglise keeles: ''Tertiary education'') kolmanda astme haridusasutustes, kus ISCED 5A on [[bakalaureus]]eõpe (BA) ja [[Magistrikraad|magistriõpe]] (MA); ISCED 5B on rakenduskõrgharidus ja ISCED 6A on [[Doktorantuur|doktoriõpe]].


'''[[Rakenduskõrgkool]]''' on [[õppeasutus]], kus toimub [[Rakenduskõrgharidus|rakenduskõrgharidusõpe]] ning võib toimuda [[magistriõpe]] ja õpe keskhariduse baasil läbiviidava kutsekeskhariduse õppekava järgi ning kus vähemalt kaks kolmandikku õpilastest ja üliõpilastest õpivad rakenduskõrgharidusõppe õppekavade järgi. [[Rakenduskõrgkool|Rakenduskõrgkooli]] ülesanne on edendada tööturu vajadustele vastavat [[elukestev õpe|elukestvat õpet]], pakkuda õppe- ja arendustegevust hõlmavaid teenuseid, teostada [[rakendusuuring]]uid. Rakenduskõrgharidusõpe on kõrghariduse esimese astme õpe, mille kestel üliõpilane omandab kindlal kutsealal töötamiseks või magistriõppes edasiõppimiseks vajalikud pädevused. Rakenduskõrgkoolis doktoriõpet ei ole.
'''[[Rakenduskõrgkool]]''' on [[õppeasutus]], kus toimub [[Rakenduskõrgharidus|rakenduskõrgharidusõpe]] ning võib toimuda [[magistriõpe]] ja õpe keskhariduse baasil läbiviidava kutsekeskhariduse õppekava järgi ning kus vähemalt kaks kolmandikku õpilastest ja üliõpilastest õpivad rakenduskõrgharidusõppe õppekavade järgi. [[Rakenduskõrgkool|Rakenduskõrgkooli]] ülesanne on edendada tööturu vajadustele vastavat [[elukestev õpe|elukestvat õpet]], pakkuda õppe- ja arendustegevust hõlmavaid teenuseid, teha [[rakendusuuring]]uid. Rakenduskõrgharidusõpe on kõrghariduse esimese astme õpe, mille kestel üliõpilane omandab kindlal kutsealal töötamiseks või magistriõppes edasiõppimiseks vajaliku pädevuse. Rakenduskõrgkoolis doktoriõpet ei ole.


==Vaata ka==
==Vaata ka==

Viimane redaktsioon: 2. veebruar 2020, kell 17:06

Kõrgkool on õppeasutus, kus omandatakse kõrgharidus. Eestis jagunevad kõrgkoolid rakenduskõrgkoolideks ja ülikoolideks.

Eestis asuvad avalik-õiguslikud ülikoolid on Tartu Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Tallinna Ülikool, Eesti Maaülikool, Eesti Kunstiakadeemia ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia. Ülikool on õppe-, loome- ning teadus- ja arendusasutus, kus toimub kõrgharidusstandardile vastav õpe kõrgharidustaseme kolmel astmel: bakalaureuseõpe, magistriõpe, doktoriõpe.

Akadeemilise kraadi (bakalaureuse-, magistri- või doktorikraad) annab ülikool vastava kõrgharidusastme õppekava täitnud ja lõputöö kaitsnud või lõpueksami sooritanud isikule ning seda tõendab vastav lõpudokument.

Vastavalt ISCED haridussüsteemide astmestikule antakse kõrgharidust (inglise keeles: Tertiary education) kolmanda astme haridusasutustes, kus ISCED 5A on bakalaureuseõpe (BA) ja magistriõpe (MA); ISCED 5B on rakenduskõrgharidus ja ISCED 6A on doktoriõpe.

Rakenduskõrgkool on õppeasutus, kus toimub rakenduskõrgharidusõpe ning võib toimuda magistriõpe ja õpe keskhariduse baasil läbiviidava kutsekeskhariduse õppekava järgi ning kus vähemalt kaks kolmandikku õpilastest ja üliõpilastest õpivad rakenduskõrgharidusõppe õppekavade järgi. Rakenduskõrgkooli ülesanne on edendada tööturu vajadustele vastavat elukestvat õpet, pakkuda õppe- ja arendustegevust hõlmavaid teenuseid, teha rakendusuuringuid. Rakenduskõrgharidusõpe on kõrghariduse esimese astme õpe, mille kestel üliõpilane omandab kindlal kutsealal töötamiseks või magistriõppes edasiõppimiseks vajaliku pädevuse. Rakenduskõrgkoolis doktoriõpet ei ole.

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]