Erinevus lehekülje "Kadri Kõusaar" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
→‎Filmid: Parandatud faktiviga ( mis väitis, et "Magnus" on esimene Eesti film, mis on jõudnud Cannes'i ametlikku programmi). Täpne info on saadav Eesti Filmiinstituudi kodulehel: https://www.efis.ee/et/filmiasutused/festival/id/1089
P
(→‎Filmid: Parandatud faktiviga ( mis väitis, et "Magnus" on esimene Eesti film, mis on jõudnud Cannes'i ametlikku programmi). Täpne info on saadav Eesti Filmiinstituudi kodulehel: https://www.efis.ee/et/filmiasutused/festival/id/1089)
 
===Filmid===
Ta on lavastanud filmi "[[Magnus (film)|Magnus]]" (2007). See on esimene Eesti film, mis on jõudnudjõudis [[Cannes'i filmifestival]]i ametlikku programmi (Un Certain Regard). [[Harju Maakohus]] keelas filmi näitamise ja levitamise Eestis, sest kohtu hinnangul kahjustab see peategelase prototüübiks oleva inimese huve. [[23. märts]]il [[2009]] otsustas [[Tallinna ringkonnakohus]] filmi avaliku näitamise keelu tühistada.
 
2013. aastal esilinastus Kõusaare teine film "[[Kohtumõistja (film)|Kohtumõistja]]" (tööpealkirjaga "Euroopa psühho"), kus peaosa mängis Briti näitleja [[Lee Ingleby]]. Kõusaare sõnul on see esimene Eesti autori ingliskeelne film<ref>Tuuli Koch [http://www.naine24.ee/1164274/kadri-kousaar-ideede-vang "Kadri Kõusaar, ideede vang"] Postimees, 10.03.2013 (vaadatud 10. märtsil 2013)</ref>.
65

muudatust

Navigeerimismenüü