Digiraha: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lisatud 114 baiti ,  2 aasta eest
P
resümee puudub
(Kujundus)
PResümee puudub
*[[Keskpanga digiraha|võrguraha]], mida kasutavad nii kesk- ja erapangad fiat-raha õiguste ja kohustuste arvestamisel ning nende ülekandmisel ühelt isikult teisele.
* [[e-raha]] (elektrooniline raha), mida emiteerivad ja kasutavad maksete tegemiseks mobiilmaksete teenust pakkuvad ettevõtted. Ametlikult loetakse e-rahaks vaid sellist digiraha, mida ostab ja müüb ametliku valuuta vastu vaid selle emiteerija ja maksesüsteemi haldaja.
* [[LubaringvõrkŽetoon|tokenidzetoonid]], mida kasutatakse võrgumängudes või e-teenuste osutamisel määratud keskkonnas tehingute tegemiseks või mingi toime pandud teos eest saadud punktide arvestamiseks. Sõltuvalt keskkonna haldaja tahtest võivad token'id olla vahetatavad või mittevahetatavad tegelikuks rahaks.Füüsilises Ingliskeelses maailmas onmärgitakse tokeniteinternetimängudes vasteksjms keskkondades kasutavaid zetoone sõnaga [[ŽetoonLubaringvõrk|zetoonidtoken]].
* [[krüptoraha]] on maksevahend, mille emissioon ja haldus on detsentraliseeritud ning [[Plokiahel|plokiahela]] rakenduse kaudu muudetud mittemanipuleeritavaks. Krüptoraha nimetatakse ka virtuaalseks valuutaks, kuna selle väärtust arvestatakse selle enda (s.t ametlikult kehtivast rahast erinevates) väärtusühikutes. Sellesse gruppi kuuluvad kõik krüptograafilistel algoritmidel põhinevad rahad.
 
1636

muudatust

Navigeerimismenüü