Erinevus lehekülje "Ludwig Scotty" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
P
resümee puudub
P
 
Scotty kasvas üles Nauru põhjaosas Anabari ringkonnas.
 
Aastatel 1960–1964 käis ta keskkoolis. Ta õppis [[Fidži]] pealinnas [[Suva]]s ülikoolis ''[[University of the South Pacific]]'' kriminaal- ja eraõigust.
 
[[15. märts]]il [[1983]] valiti ta [[Anabari valimisringkond|Anabari valimisringkonnast]] esimest korda [[Nauru parlament]]i.
 
ParlamendisaadikunaParlamendiliikmena oli ta vahepeal ka [[Nauru Pank|Nauru Panga]] esimees, [[Nauru Rehabilitation Corporation]]i esimees ja [[Air Nauru]] nõukogu liige.
 
Anabari valimisringkonnast valitud parlamendisaadikunaparlamendiliike oli ta 1990ndate lõpust kuni 2000. aastani parlamendi spiiker.
 
[[Bernard Dowiyogo]] valitsuses (1992–1995) oli ta tervishoiuminister, jaanuaris 2003 ja pärast Dowiyogo surma [[Derog Gioura]] valitsuses ka justiitsminister.
 
==Esimene presidentuur==
Pärast [[Derog Gioura]] ajutist valitsust ja [[2003. aasta Nauru parlamendivalimised|parlamendivalimisi märtsis 2003]] valis parlament Scotty häältega 10:7 presidendiks; ta võitis [[Keskpartei (Nauru)|Keskpartei]] juhti ja endist presidenti [[Kinza Clodumar]]i. Lahkuva Gioura valitsuse toetusel otsustas Ludwig Scotty maksta välja ametnike palgad pärast riigi finantskriisi, tihendada suhteid Ameerika Ühendriikidega (Nauru on väärtuslik koostööpartner, sest tal on moodne lennuväli ainsa [[Boeing]]ute teenindusjaamaga tuhande kilomeetri raadiuses) ning leida teid jätkusuutliku majanduse arendamiseks pärast fosforiidikaevandamise võimaluste ammendumist.
 
Ludwig Scotty esimese valitsuse ministrikohtadel olid:
*Ludwig Scotty, välisminister (Anabari valimisringkond)
*[[Baron Waqa|Baron D. Waqa]], haridusminister ([[Boe valimisringkond]])
 
==Teine presidentuur==
[[22. juuni]]l [[2004]] avaldas parlament president Harrisele umbusaldust, sest finantsministerrahandusminister Clodumar vahetas poolt. Scotty sai jälle presidendiks.
 
Valitsuse koosseis oli suurelt jaolt sama mis tema esimese presidentuuri ajal.
 
[[1. oktoober|1. oktoobril]] [[2004]] kuulutas Scotty majanduskriiside tõttu välja erakorralise seisukorra ning saatis parlamendi laiali. [[2004. aasta Nauru parlamendivalimised|Uued valimised]] määras ta [[23. oktoober|23. oktoobrile]]. Peale selle vabastas ta ametist spiiker Russell Kuni, et parlament kuni uute valimisteni ei saaks koos käia.
 
Scotty ja enamik tema liberaalreformistidest poolehoidjaid valiti jälle parlamenti; see oli nende selge võit.
 
[[27. oktoober|27. oktoobril]] nimetas Scotty oma valitsuse. David Adeang jäi rahandusministriks, Kieren Keke jäi tervishoiuministriks ja Baron Waqa jäi haridusministriks. [[Godfrey Thoma]] sai uueks justiitsministriks ja [[Frederick Pitcher]] uueks tööstusministriks.
 
[[28. august]]il [[2007]] toimunud [[2007. aasta Nauru presidendivalimised|presidendivalimistel]] valiti Scotty presidendiametisse tagasi, kuid sama aasta [[19. detsember|19. detsembril]] avaldas Nauru parlament häältega 10:7 talle umbusaldust ja valis tema asemel uueks presidendiks [[Marcus Stephen]]i.
124 157

muudatust

Navigeerimismenüü