Erinevus lehekülje "Pootsman" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lisatud 641 baiti ,  2 aasta eest
resümee puudub
[[Pilt:US Navy 091105-N-7478G-074 Boatswain's Mate Seaman Christopher Pridmore practices on the boatswain's pipe while standing aft lookout watch.jpg|pisi|Pootsman pootsmanivilega. USA merevägi.]]
 
'''Pootsman''' on [[laevveesõiduki]]a tekimeeskonna ([[madrus]]te) juht, kesja allubvanem tavaliselt otse laeva kaptenile või vahiohvitserileallohvitser.
 
== Kirjeldus ==
Pootsman korraldab laevas [[laevatekk|tekitöid]], juhib tekitegevusi sildumisel ja [[ankur]]dumisel. Mereväes on pootsman laeva vanem [[allohvitser]].
Pootsman korraldab laevas erinevaid [[laevatekk|tekitöid]], juhib tekitegevusi sildumisel ja [[ankur]]dumisel. Samuti juhib pootsman laeva väliseid hoodlustöid ja haldab vastavaid töövahendeid. Pootsman allub tavaliselt otse laeva kaptenile või vahitüürimehele (mereväes vastavalt komandörile või vahiohvitserile). Suuremal laeval pootsman sageli vahiteenistuses ei osale. Suuremates laevades võib olla ka mitu pootsmani ja nende tööd korraldab vanempootsman. Mereväes on pootsman [[sõjalaev]]a vanem [[allohvitser]], kes on seotud ka nooremate allohvitseride ja madruste personaliküsimustega ning nende teenistuse ja väljaõppe korraldamisega.
 
Laeva pootsmani ametikohale on võimalik tõusta üldjuhul kogenuimal ja pädevaimal [[diplom]]eeritud madrusel. Sõjalaeva pootsmaniks saamiseks on vajalik läbida mereväe allohvitseri väljaõpe ja teenida madalamatel allohvitseride ametikohtadel.
 
Traditsiooniliselt kasutas pootsman oma töös [[pootsmanivile]]t.
 
== Vaata ka ==
Suuremal laeval pootsman tavaliselt vahiteenistuses ei osale. Suuremates laevades võib olla mitu pootsmani ja nende tööd korraldab vanempootsman.
*[[Meremees]]
*[[Mereväelane]]
 
 
[[Kategooria:Ametid]]
2762

muudatust

Navigeerimismenüü