Erinevus lehekülje "Amateur Athletic Union" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
(Uus lehekülg: ''''Amateur Athletic Union''' ('''AAU''') on mittetulundusühing vabatahtlike juhitav spordiorganisatsioon Ameerika Ühendriikides. AAU keskendub amatöör spordi...')
 
'''Amateur Athletic Union''' ('''AAU''') on [[mittetulundusühing]], vabatahtlike juhitav spordiorganisatsioon [[USA|Ameerika Ühendriikides]]. AAU keskendub [[amatöör]] spordi arendamisele.
 
AAU asutati [[21. jaanuar]]il [[1888]]. aastal See korraldas pikka aega USA osalemise paljudel rahvusvahelistel võistlustel ja tegi tihedat koostööd olümpialiikumisega, et valmistada võistlejaid ette olümpiamängudeks. Alates [[1978]]. aasta amatöörspordiseadusest on AAU keskendunud aga kõigi sportlaste spordiprogrammide korraldamisele, olenemata nende vanusest, rohujuuretasandilt. Uue seadusega nihutatianti vastutus amatöörspordi vastutuseest üle vastloodud [[USA Olümpiakomitee|Ameerika Ühendriikide olümpiakomitee]] juurdele, millenii kohaseltet liidudalaliidud vastutavad oma spordispordiala eest ise.
 
AAU võistlustel osaleb igal aastal umbes 500 000 võistlejat ja umbes 50 000 vabatahtlikku. AAU on jagatud 56 ringkonnaks, mille ülesandeks on võistluste korraldamine. Igal aastal korraldavad AAU ringkonnad 34 spordiprogrammi, korraldavad enam kuiüle 250 riiklikkuosariigi meistrivõistlustmeistrivõistluse ja üle 30 000 vanuseklassi võistlustvõistluse.
 
== Välislingid ==

Navigeerimismenüü