Erinevus lehekülje "Minu Leninid" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
P
resümee puudub
P
Noor Eesti poliitik [[Aleksander Kesküla]] (näitleja [[Üllar Saaremäe]]) on 1908. aastal põgenenud tollase [[Venemaa keisririik|Tsaari-Venemaa]] osast Eestist [[Šveits]]i. Ta tunneb suurt muret Vene impeeriumis toimuva rahvusliku rõhumise pärast. Neid vaateid jagab ka [[Vladimir Lenin]] (näitleja [[Viktor Suhhorukov]]), kes nimetab Tsaari-Venemaad "rahvaste vanglaks".
 
Kesküla sooritab [[Berni Ülikool]]is oma viimased eksamid. Kui puhkeb Esimene maailmasõda, näeb Kesküla selles oma ajaloolist võimalust ja plaanib Leninit kasutada revolutsiooni algatamiseks Venemaal. Ta loob lausa maniakaalselt suurejoonelised plaanid Venemaa hävitamiseks ja Vene impeeriumi varemetele Suur-Eesti (''Gross-Estland'') impeeriumi ehitamiseks. Impeerium koosneks kõigist endistest soome-ugri aladest, sealhulgas [[Peterburi]]st. Alguses tegutseb ta vahendajana Lenini ja Saksa valitsuse vahel, plaanides kasutada Saksa raha revolutsiooni algatamiseks Venemaal. Kesküla ja Saksa välisministeerium sõlmivad kokkuleppe Lenini rahaliseks toetamiseks. Raha kasutatakse komparteikommunistliku partei lendlehtede, brošüüride ja raamatute avaldamiseks.
 
Sakslased määravad kogu operatsiooni koordineerima superspioon Mülleri (näitleja [[Andrus Vaarik]]). Kesküla ja Müller koolitavad viis meest Lenini teisikuteks, et nad saaksid ta vajadusel välja vahetada.
123 375

muudatust

Navigeerimismenüü