Grammatiliste sugudeta keel: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
P
resümee puudub
PResümee puudub
'''Grammatiliste sugudeta keel''' on loomulikult arenenud või konstrueeritud [[keel]], millel ei ole grammatiliselt [[Sugu (keeleteadus)|soo]] eristusi, st kategooriaid, mis nõuavad ühildumist nimisõnade ja nendega seotud asesõnade, omadussõnade, artiklite või tegusõnade vahel.
 
Mõistet "soovõrdnegrammatiliste sugudeta keel" ei tohi segi ajada [[sooneutraalne keel|sooneutraalse keel]]egae mõistega. SootustSugudeta keelest tingitud [[diskursus]] ei pruugi tingimata olla sooliselt neutraalne. Kuigi sootudgrammatiliste sugudeta keeled välistavad mõned võimalused sooliste stereotüüpide tugevdamiseks, näiteks kasutades maskuliinseid [[pronoomen]]eid, kui viidata inimestele nende ametikohtade järgi. (kuigiKuigi mõnda keelt võib sootukssugudeta keeleks pidada, kaasa arvatudsh inglise keelt, on sellel eraldi meessoo ja naissoo pronoomenid). Grammatilises tähenduses on soolise päritolumärgi puudumine samuti distinktiivne soost endast.
 
Sugu mittemärkivates keeltes on mitmesuguseid vahendeid sugupoolte märkimiseks, näiteks soospetsiifilised sõnad [''isa'', ''tütar'', jne janing eraldi pronoomenid, nagu mõnel juhul ''tema'' (inglise ''he'') ja ''temake'' (inglise ''she'')], samuti nii bioloogiliselt kui ka kultuuriliselt soolise eripäraga [[kontekst]].
 
== Sooliselt võrdsed keeled ==
* kõik kaasaegsed [[turgi keeled]] (nt [[türgi keel]])
* kõik [[austroneesia keeled]] (nt [[polüneesia keeled]])
 
* [[vietnami keel]]
* [[hiina keel]]

Navigeerimismenüü