MIRC: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Eemaldatud 15 baiti ,  3 aasta eest
P
resümee puudub
P (update)
PResümee puudub
| operatsioonisüsteem = [[Microsoft Windows]]
| platvorm = [[x86]]
| staatus = Aktiivneaktiivne
| suunitlus = [[IRC]]-klient
| litsents = [[Jaosvara]]
Ei olda kindel, kas 'm' nimes mIRC tähendab midagi, kuid autori personaalne KKK selgitab, et "on päris võimalik, et m tähendab 'moo'-d või isegi [[MU]]-d".<ref name=khaledfaq/>
 
Praeguseks on mIRC-d on alla laaditud kokku üle 150 miljoni korra.
 
== Ajalugu ==
 
== Põhilised funktsioonid ==
mIRC-l on arvukalt funktsioone. Üks kõige olulisematest on selle skriptimise keel, mida arendatakse edasi iga uue versiooniga. mIRC skriptimiskeel lubab [[kasutaja]]l teha väikseid muudatusi [[arvutiprogramm]]is, näiteks luua enda [[käsklus|käse]] (aliasi), samas lubab see keel muuta täielikult mIRC käitumist ja ka välimust. mIRC-ga saab ka vahetada [[fail]]e läbi [[DCC]]-[[protokoll]]i abil tänu sisseehitatud [[failiserver]]ile.
 
Aastate vältel on kasutajate ettepanekul lisatud uusi funktsioone. Näiteks lisa, mis lubab kasutajal ühenduse luua mitme [[server]]iga korraga, [[SSL]] krüpteerimis-, [[UTF-8]], [[proksi]], [[UPnP]] tugi ja võimalus vaatadavaadata kanaleid ja teadete liste ''treebar'' fromaadisvormingus, mitte vaikimisi ''switchbar'' formaadisvormingus. mIRC-d arendatakse ikka veel aktiivselt edasi, kuid väga harva antakse kasutajatele teada, et mis uut neid ootab järgmises versioonis.
mIRC 7.1, mis väljastati 30. juulil, 2010,<ref>[http://www.mirc.com/news.html mIRC: Latest News]. mirc.com. Vaadatud 14.02.2011.</ref> on [[Unicode]]'i-[[rakendus]] ja toetab nüüdsest [[IPv6]].
 
== mIRC skriptimine ==
mIRC skriptimine ei piirdu IRC-ga seotud sündmuste ega [[Käsk (informaatika)|käsk]]udega. On toetatud ka [[COM objekt|COM-objekt]]id, [[DLL]], [[soket]]id ja ka dialoogiboksid teiste asjade hulgas. See kõik lubab kasutada mIRC klientrakendust paljudeks muudeks asjadeks peale vestluse, näiteks [[IRC bot]]ina, [[veeb]]i [[HTML]]-i [[parser]]ina, [[meedia mängija|meediamängija]]na või muuks meelelahutuseks, näiteks mIRC mängudeks. Praktikas aga ei kasutata mIRC-d üksnes selliste asjade jaoks, kuid selle kõik on võimalikuks teinud [[skript]]id, mida saavad inimesed alla laadida oma IRC klientrakenduse jaoks.
 
Tänu selle keele juurdepääsutasemele (näiteks saab arvutis ümber nimetada ja kustutada faile) on loodud ka pahatahtlikke skripte. Võib-olla üks silmatorkavamatest näide kuritahtlikusest oleks $decode indetifitseerija, mis dekodeerib kodeeritud stringi. Paljud kasutajad, kes sellest midagi aru ei saanud, olid ekslikult dekodeerinud stringi, mis käivitas käske nende süsteemis. Selliseid stringe dekodeeriti, kuna heatahtlikele kasutajatele lubati mingis teatud IRC jututoas [[operaator]]i staatust. TänuSelliste sellisteleprobleemide probleemideletõttu viidi sisse muudatused versioonis 6.17, nüüdsest on $decode vaikimisi keelatud koos teiste sarnaste funktsioonidega, mida peetakse "ohtlikuks".
 
== Kriitika ==
138 151

muudatust

Navigeerimismenüü