Vektorgraafika: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Eemaldatud 2 baiti ,  3 aasta eest
P
resümee puudub
P (Funktsioon (matemaatika))
PResümee puudub
 
:1,8,1,14 '''kui''' X1<X2 '''siis''' X1:= X1+1
 
Selles on öeldud, et kui X1 on väiksem kui X2, siis tuleb liita X1-le üks ja joonestada seda antud koordinaatide vahemikus; [[Käsk (informaatika)|Käskkäsk]] Loop ütleb arvutile, et protseduuri tuleb korrata seni, kuni X1 saab võrdseks X2-ga. Näites toodud juhul kordub see protseduur 14 korda.
 
== Kasutamine ==
Vektorgraafikas valmistatakse [[joonis]]eid, [[diagramm]]e ja [[logo]]sid, samuti ka arvutikirjatüüpe ([[font]]e). Vektorgraafika leiab kasutamist ka [[arvutimäng]]ude loomisel, [[raalprojekteerimine |raalprojekteerimisel]] jm.
 
== Failivormingud ==
Tüüpilisteks vorminguteks on olnud kasutusel [[Postscript]] ja sellel põhinev [[PDF]]. [[Veeb]]is esitatakse vektorgraafikat valdavalt [[SVG]]-vormingus (soovitatav kasutada ka [[Vikipeedia]]s). [[CAD]]-programmidel on omad failivormingud.
 
Vektorgraafikal põhinevad joonistusprogrammid [[Adobe Illustrator]], [[CorelDraw]], [[Inkscape]] jt.
 
'''Miinused''':
*Fotosidfotosid on peaaegu võimatu vektorgraafikaks muuta, sest need on selleks liiga detailsed.;
*Igaiga programm võib funktsioonide valemeid tõlgendada ja kujutisi taasesitada omamoodi, nt võib programm jätta kujutise sakilised servad silumata.;
*Keerukatekeerukate graafiliste objektide esitamine vektorkujul vajab väga palju elementaarkujutisi ja nii loodud kuva palju salvestusruumi.
 
== Vaata ka ==
145 782

muudatust

Navigeerimismenüü