Erinevus lehekülje "Vask" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lisatud 4 baiti ,  2 aasta eest
P
Tühistati kasutaja 2001:7D0:8C70:4880:6401:C05:B60D:EECA (arutelu) tehtud muudatused ja pöörduti tagasi viimasele muudatusele, mille tegi Iifar.
P (Tühistati kasutaja 2001:7D0:8C70:4880:6401:C05:B60D:EECA (arutelu) tehtud muudatused ja pöörduti tagasi viimasele muudatusele, mille tegi Iifar.)
Märgis: Tühistamine
Hea mehaanilise vastupidavuse ja töödeldavuse tõttu kasutatakse vaske vasktorude valmistamisel, milles transporditakse erinevaid gaase ja vedelikke.
Ka juveelide valmistamisel kasutatakse vaske, näiteks lisatakse seda [[kuld|kullale]], et kuld oleks palju vastupidavam ja paremini töödeldav, sest puhas kuld on väga pehme metall ja ei talu anilistmehaanilist töötlemist.
 
Vase erinevate [[oksiidid]]e abil saadakse [[ütrium]]-[[baarium]]vaskoksiid YBa<sub>2</sub>Cu<sub>3</sub>O<sub>7-δ</sub>, mis on tuntuim kõrgtemperatuurne ülijuht<ref>{{netiviide | URL =http://www.physic.ut.ee/materjalimaailm/index.html | Pealkiri = Materjalimaailm: Kõrgtemperatuursed ülijuhid}}</ref>. Samuti kasutatakse vaske patareide valmistamisel.

Navigeerimismenüü