Elektroonikalülitus: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
P
pisitoimetamine
Resümee puudub
P (pisitoimetamine)
 
'''Elektroonikalülitus''' on omavahel elektriliselt või muul viisil ühendatud [[elektroonikakomponent]]ide kogum, mis on ette nähtud mingi kindla talitluse otstarbeks.
 
Valdav osa elektroonikalülitusi valmistatakse tänapäeval [[mikroelektroonika|mikroelektroonikas]]s kasutatavate võtetega [[integraallülitus]]tena.
 
[[Trükkplaat|Trükkplaadil]] kokku monteeritud elektroonikalülitusi nimetatakse [[trükilülitus]]eks.
 
== Elektroonikalülituste liigid ==
Lähtuvalt sellest, kas lülituse ülesandeks on tekitada ja teisendada kas [[analoogsignaal]]i või [[digitaalsignaal]]i, jagunevad elektroonikalülitused [[analooglülitus]]teks (näiteks [[operatsioonvõimendi]]) ja [[digitaallülitus]]teks (näiteks [[mikroprotsessor]]).
 
== Elektroonikalülituste skeemid ==
Elektroonikalülituse elemente ning nendevahelisi ühendusi esitatakse visuaalse ülevaatlikkuse saamiseks graafiliselt [[tingmärk]]ide (skeemitähiste) abil [[elektriskeem|skeem]]ide kujul, näiteks [[põhimõtteskeem]]i või [[ühendusskeem]]ina.
 
Ka seadme [[plokkskeem]] ([[struktuuriskeem]]) võib sisaldada elektri- ja elektroonikakomponentide tingmärke. Tavaliselt on sellisteks komponentideks lülitid, mikrofonid, valjuhääldid, antennid, elektromagnetid, mootorid jms. Kuid nendeks komponentideks, mida plokkskeemidel esitatakse nende elektrilise tingmärgiga, võivad olla ka üksikud aktiivsed komponendid, mis on seadme funktsioneerimise seisukohalt väga olulised, näiteks [[Komparaator (analoogtehnika)|komparaator]] või [[diferentsvõimendi]].
76 075

muudatust

Navigeerimismenüü