2012. aasta Aurora kinotulistamine: erinevus redaktsioonide vahel

Allikas: Vikipeedia
Eemaldatud sisu Lisatud sisu
PResümee puudub
40. rida: 40. rida:
Mees viidi pärast tabamist Arapahoe kinnipidamisasutusse ning ta paigutati üksikkongi, sest kardeti, et kaasvangid võivad proovida teda tappa.
Mees viidi pärast tabamist Arapahoe kinnipidamisasutusse ning ta paigutati üksikkongi, sest kardeti, et kaasvangid võivad proovida teda tappa.


[[Kategooria:20. sajand Ameerika Ühendriikides]]
[[Kategooria:21. sajand Ameerika Ühendriikides]]
[[Kategooria:2012]]
[[Kategooria:2012]]
[[Kategooria:Tulistamised]]
[[Kategooria:Tulistamised]]

Redaktsioon: 17. aprill 2019, kell 15:36

2012. aasta Aurora kinotulistamine toimus 20. juulil 2012. aastal, kui raskerelvastuses mees avas Auroras Colorados Century 16 kinos filmi "Pimeduse rüütli taastulek" kesköise esilinastuse ajal tule, tappes vähemalt 12 ja vigastades vähemalt 58 inimest. Tulistajal oli mitu tulirelva, ta oli riietatud musta ja kandis kuulikindlat vesti ning gaasimaski. Politsei pidas arvatavasti üksi tegutsenud tulistaja James Eagan Holmes'i kinoparklas kinni. Üritati kahjutuks teha pomme kahtlusaluse mineeritud korteris. Tulistamine oli ohvrite arvult suurim USA ajaloos.

Tulistamine

Tulistamine toimus Century 16 kino 9. kinosaalis. Tulistaja ostis seansile pileti ja sisenes kinno. Seejärel lahkus ta varuväljapääsu kaudu, jättis selle lahti ja naasis raskerelvastuses. Aurora politseiülema Dan Oates'i sõnul oli tulistaja üleni mustas ja kandis kiivrit, vesti, jalakaitsmeid, kõrikaitset, kubemekaitset ja musti kindaid.

Tulistaja viskas saali pisargaasi- või suitsupommi ja avas saalis viibinud inimeste pihta tule. Esialgu inimesed ohtu ei tajunud: mees kandis kostüümi, aga filmi vaadanud inimesed olid esilinastuse jaoks samuti kostümeeritud. Alles siis, kui kanistrid saali lendasid ja inimeste pihta tuli avati, mõisteti olukorra tõsidust.

Mees avas inimeste pihta valimatult tule, peatudes ainult selleks, et relva laadida. Mõned kuulid lendasid kõrvalsaali, kus inimesed samuti pihta said. Teated tulistamisest sai politsei kell 00:39 ja esimesed patrullid saabusid minutitega. Mõni kuu enne tulistamist oli John Eagan Holmes ostnud 6 000 padrunit. Relvad ja laskemoon olid hangitud seaduslikult.

Pärast tulistamist

John Eagan Holmes saadi kinotaguses parklas kätte ja ta ei osutanud kinnipidamisel vastupanu. Politseinikud leidsid kinost ja tema autost mitu tulirelva. Võimud teatasid hiljem, et mees oli oma juuksed punaseks värvinud ja kutsus ülekuulamisel ennast Jokkeriks.

Ohvrid

Tulistamises sai pihta või vigastada 70 inimest, kellest kuulihaavadesse suri sündmuskohal 10 ja haiglas 2. Ohvrite vanus varieerus 3 kuust 45 eluaastani.

Hukkunute nimekiri:

  • Jonathan T. Blunk (26)
  • Alexander J. Boik (18)
  • Jesse E. Childress (29)
  • Gordon Cowden (51)
  • Jessica Ghawi (Redfield) (24)
  • John T. Larimer (27)
  • Matthew McQuinn (27)
  • Micayla Medek (23)
  • Veronica Moser-Sullivan (6)
  • Alex M. Sullivan (27)
  • Alexander Teves (24)
  • Rebecca Wingo (32)

Kahtlusalune

James Eagan Holmes sündis 13. novembril 1987. aastal ja kasvas üles San Diegos.

Holmesil polnud varasemaid tõsiseid rikkumisi: ainuke rikkumine oli trahv kiiruseületamise eest 2011. aasta oktoobris.

Mees viidi pärast tabamist Arapahoe kinnipidamisasutusse ning ta paigutati üksikkongi, sest kardeti, et kaasvangid võivad proovida teda tappa.