Femto-: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Eemaldatud 133 baiti ,  3 aasta eest
resümee puudub
P (Robot: muudetud 34 intervikilinki, mis on nüüd andmekogus Wikidata)
Resümee puudub
'''femtoFemto-''' (sümboltähis '''f''') on [[SI-prefikssüsteem]]i [[mõõtühik|ühikunimetuste]]ute [[SI-süsteemühikute detsimaaleesliited |detsimaaleesliide]]is,. misSelle tähistabeesliitega moodustatud ühik on alusühikust 10<sup>–1515</sup>- ehkkorda 0,000 000 000 000 001-kordsetväiksem.
 
*Näiteks [[femtomeeter]] (fm) on 10<sup>–15</sup> [[meeter|meetrit]]. Seda ühikut kasutatakse tavaliselt [[aatomituum]]ade ja [[elementaarosake]]ste mõõtmete kirjeldamisel. Varem oli selleks ühikuks mittesüsteemne sama suur ühik [[fermi]], mille tähis oli samuti fm.
Näiteks:
* [[femtomeeter]] on 10<sup>–15</sup> [[meeter|meetrit]]. Seda ühikut kasutatakse tavaliselt [[aatomituum]]ade ja [[elementaarosake]]ste mõõtmete kirjeldamisel.
 
Eesliide tuleneb [[taani keel]]e sõnast ''femten'' (viisteist) ja võeti ametlikult kasutusele [[1964]]. aastal.
Eesliide võeti ametlikult kasutusele aastal [[1964]]. "Femto" tuleneb taani- või norrakeelsest sõnast ''femten'', mis tähendab viisteist.
 
Tuleb märkida, et fm (femtomeeter) on sama kirjapildiga kui varem aatomi suuruse mõõtmiseks kasutatav mõõtühik fermi (tulenes itaalia füüsiku [[Enrico Fermi]] nimest) ning on sellega võrdne.
 
{{SIprefiksid}}
 
[[Kategooria:Mõõtühikute detsimaaleesliited]]

Navigeerimismenüü