Erinevus lehekülje "Veikko Maripuu" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
P
link par (+ masintoim) using AWB
(läbipaistmatu fiwiki link)
P (link par (+ masintoim) using AWB)
'''Veikko Maripuu''' (sündinud [[10. mai]]l [[1972]] [[Tallinn|Tallinnas]]as) on [[Eesti ettevõtjate loend|Eesti ettevõtja]], investeerimisgrupi Head Capital<ref>https://headcapital.eu/et/esileht/</ref> asutaja ja tegevjuht. Head Capital on endise finantsnõustamist ja investeerimisteenuseid pakkuva '''[[Redgate CapitaliCapital]]i''' investeerimisüksus. Veikko Maripuu on Redgate Capitali kaasasutaja ning enne seda töötanud investeerimispanga Suprema Securities (hilisema nimega [[Evli Bank]]) ja [[Eesti Krediidipank|Eesti Krediidipanga]] koosseisus.<ref>http://headcapital.eu/en/people/</ref>
 
==Haridus==
Maripuu lõpetas [[Tallinna Reaalkool]]i aastal 1990. Tugev reaalainete põhi ajendas teda astuma [[Tallinna Tehnikaülikool]]i ehituse erialale. Kiired muutused majanduses ja panganduses süvendasid ta huvi aga panganduse vastu ja 1992. aasta lõpul asus ta praktikale Eesti Krediidipanka. Panganduse ja finantssektori olulised muutused ja väga kiired arengud kaasasid Veikko huvi niivõrd, et suunasid vahetama eriala ning asuma õppima [[majandusteadus]]t ja [[rahandus]]t [[Estonian Business School]]is. Töötades õppimise ajal pankades ja investeerimisettevõtetes, lõpetas Veikko ülikooli 1999. aastal, töötades investeerimispangas Suprema Securities.
 
Maripuu on osalenud paljudel rahvusvahelistel finants- ja juhtimiskursustel ning täiendõppe programmides. 2016. aastal täiendas Veikko end USAs [http://www.johnson.cornell.edu/ Cornell University Johnson School of Managementi] programmis "Strateegiline innovatsioon".<ref>https://www.linkedin.com/in/veikkomaripuu</ref>
1990ndatel sai Maripuu esimese töökogemuse [[Eesti Krediidipank|Eesti Krediidipangas]], mis on suunatud peamiselt rahvusvahelise äriga tegelevatele ettevõtetele. Eesti Krediidipangas nõustas ta firmasid, kes tegid tehinguid peamiselt ettevõtetega Ida ja Lääne vahel, samuti alustas panga kapitaliturgude äri ülesehitamist. Selle kaudu sai ta järjest põhjalikumaid teadmisi Põhjamaade, Ida- ja Kesk-Euroopa ning ülejäänud Euroopa kapitali- ja investeerimisturgude kohta.
 
Aastal 1997 asus ta tööle Baltikumi juhtivas investeerimispangas Talinvest Suprema Securities. 1999. aastal oli Maripuu üks kuuest töötajast, kes viisid läbi ettevõtte juhtkonnapoolse väljaostu (MBO) ning sai uue nimega Suprema Securities partneriks. Maripuu tegeles sel ajal peamiselt kiirelt kasvava kapitaliturgude kauplemis- ja analüüsitegevusega, juhtides nii kapitaliturgude müügiorganisatsiooni kui analüüsitegevust, mis oli peamiselt suunatud rahvusvahelistele institutsionaalsetele investoritele. Sel perioodil aidati Suprema börsile ja kaasati kodumaiseid ja rahvusvahelisi investoreid, sh Eesti Telekom, Lietuvos Telekomas, Tallink avalike aktsiaemissioonide (IPO) kaudu. Samal ajal tegutses Maripuu sagedase ning hinnatud avaliku eksperdina eelkõige majandus-, rahandus- ja finantsteemadel.
 
Aastatel 2002–2008, pärast Suprema liitumist EVLI pangaga, pühendus Maripuu varahalduse, privaatpanganduse ja institutsiooniliste investeeringute juhtimise äri ehitamisele, luues uusi investeerimisfonde-lahendusi, kaasates uusi investoreid nii Balti riikidest kui ka rahvusvaheliselt. Maripuu tegutses sel ajal ka majandus- ja investeerimiseksperdina rahvusvahelise Evli Asset Management Allocation Committee koosseisus.
 
2008. aastal kaasasutas Maripuu investeerimis- ja finantsnõustamise ettevõte, [http://www.redgatecapital.eu/ Redgate Capital], kus ta jätkas varajases faasis olevate ettevõtete investeerimisportfelli täiendamist. Sooviga keskenduda kindlatele tegevusaladele ning vältida mõnigast huvide konflikti nõustamise ja investeeringute vahel, jagunes aastal 2016 Redgate Capital kaheks ettevõtteks. Praegu on Maripuu Head Capitali juhtivpartner ja tegevjuht.
 
[https://headcapital.eu/et/esileht/ Head Capital] on investeerimisgrupp, mis keskendub varajase ning hilisemate faasi investeeringutele, ettevõtete laiendamisele ja arendamisele ning aitab firmadel kasvada uues keskkonnas. Head Capital arendab koos rahvusvaheliste partneritega ka uut tegevuskava, mille eesmärk on arendada ettevõtlus- ja finantskirjaoskust, eriti laste ja noorte seas.
 
Maripuu on mentor Eesti ettevõtlusõppe programmis "Ettevõtlikkuse ja ettevõtlusõppe süsteemne arendamine kõigil haridustasemetel". Ettevõtlikkuse ja ettevõtlusõppe arendamise programmiga edendatakse ettevõtlusõpet nii üld-, kutse- kui kõrghariduses, kus õppijatel kujundatakse ettevõtlikku hoiakut, antakse ettevõtlusteadmisi ja oskusi ning aidatakse sellega kaasa koolilõpetajate konkurentsivõime kasvule tööturul ja Eesti arengule. <ref>{{Netiviide|Autor=|URL=http://ettevotlusope.edu.ee/|Pealkiri=http://ettevotlusope.edu.ee/|Väljaanne=|Aeg=|Kasutatud=}}</ref>
 
Maripuu tegutseb ühtlasi ka mentorina{{lisa viide}} nii EBSi Äriinnovatsiooni programmis kui ka mujal, kus ta aktiivse kommunikatsiooni, praktiliste harjutuste ja ''coaching''’u kaudu aitab kaasa osalejate projektide arengule, teadmiste edastamisele, paneelide kokkupanemisele.
==Viited==
{{viited}}
 
{{DEFAULTSORT:Maripuu, Veikko}}
[[Kategooria:Sündinud 1972]]
[[Kategooria:Eesti ettevõtjad]]
{{DEFAULTSORT:Maripuu, Veikko}}

Navigeerimismenüü