Erinevus lehekülje "Rittmeister" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
P
resümee puudub
P
P
 
 
==Poola ja Leedu==
Poola armees oli rittmeister (poola ''rotmistrz'', 'rooduülem'; leedu ''rotmistras''; inglise keelde tõlgituna vahel ''rotamaster'', erinevalt tavapärasest ''rittmeistrist'') kasutusel 15.-20–20. sajandil. Esimesed rittmeistrid teenisid 15. sajandil [[palgasõdur]]ite üksustes.
 
Algselt võis rittmeister juhtida nii jalaväge ([[Rood|rood]]) kui ka ratsaväge (''[[chorągiew]]''). Hiljem kasutati rittmeistri auasteauastet ainult [[haidukid|haidukkide]] seas (''piechota węgierska'', 'ungari jalavägi') ja valikjalaväes (''[[piechota wybraniecka]]'') ning lõpuks jäi see kasutusele üksnes ratsaväes.
[[Pilt:PL Epolet kpt.svg|thumb|left|Poola sõjaväe rittmeistri pagunid (1919–391919–1939) olid samasugused kui kaptenilgi]]
17. sajandil olid husaari- ja kasakavägede rittmeistrid pigem tsiviilaukandjad, mitte elukutselised ohvitserid. 18. sajandi I poolel kehtestati see reegel ametlikult; taoliste titulaarsete rittmeistrite eest juhtisid üksusi [[porutšik]]ud (''porucznik'') ja asetäitjad (''namiestnik'').
 
 
==Mujal==
Hollandis on rittmeister ([[hollandi keel]]es ''ritmeester'') endiselt kasutusel ratsaväes, kus see vastab kapteni auastmele.<ref name="krijgsmacht"> "Wie is wie – De rangonderscheidingstekens van de krijgsmacht" (PDF). Directie Voorlichting en Communicatie. Ministerie van Defensie. Oktober 2006, lk 2. (Vaadatud 16.10.2008)</ref>
 
Taanis kasutati rittmeistri auastet ([[taani keel]]es ''ritmester'') 1951. aastani.

Navigeerimismenüü