Erinevus lehekülje "Harry Potter and the Methods of Rationality" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
'''Harry Potter and the Methods of Rationality''' (HPMOR) on [[Harry Potter (romaanisari)|Harry Potteri]] romaanisarja fänniloome, mille autoriks on Ameerika Ühendriikide arvutiteadlane [[Eliezer Yudkowsky]].
 
Raamatus püütakse Harry Potteri maailma ja võlukunsti selgitada kasutades [[teaduslik meetod|teaduslikku meetodit]]. Olustikus esitatud ja teaduslikku maailmapilti populariseeriv raamat, autoriks Elizer Yudkovski, [[tehisintellekt]]i alale spetsialiseerunud USA teadlane.
 
Yudkovski on [[tehisintellekt]]i alale spetsialiseerunud USA teadlane, kes on vedanud ka blogi [[LessWrong]], mis käsitleb sügavuti [[ratsionaalsus]]t ja [[Kognitiivne nihe|kognitiivseid nihkeid]].
 
Raamatus on 122 peatükki<ref>https://www.fanfiction.net/s/5782108/1/Harry_Potter_and_the_Methods_of_Rationality</ref> ja see ilmus osadena 28. veebruarist 2010<ref>https://www.vice.com/read/theres-something-weird-happening-in-the-world-of-harry-potter-168</ref> kuni 14. märtsini 2015<ref>https://www.washingtonpost.com/news/volokh-conspiracy/wp/2015/03/14/harry-potter-and-the-methods-of-rationality-is-complete-and-it-is-excellent/</ref>.
 
Teosele on ilmunud mitmeid järgi. Nende seas näiteks [[Significant Digits]].<ref>[http://www.anarchyishyperbole.com/p/significant-digits.html Significant Digits]</ref>
 
== Ilmumine vene keeles ==
Raamat ilmus 2018. aastal ka [[vene keel]]es tänu edukale kampaaniale [[ühisrahastusplatvorm]]il Planeta.ru, mille käigus koguti kampaania eesmärk – 1,086 miljonit rubla – esimese 30 tunniga. Kokku koguti kampaania raames 11,4 miljonit rubla.<ref>[https://meduza.io/feature/2018/10/02/rossiyskiy-kraudfandingovyy-rekord-pobila-kniga-po-motivam-garri-pottera-kontrolirovat-pechat-budet-fbk Российский краудфандинговый рекорд побила книга по мотивам «Гарри Поттера». Контролировать печать будет ФБК]</ref><ref>[http://www.sobaka.ru/city/books/79426 Книга «Гарри Поттер и методы рационального мышления» установила рекорд российского краудфандинга]</ref>
 
== Viited ==

Navigeerimismenüü