Erinevus lehekülje "Antisotsiaalne isiksushäire" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
'''Antisotsiaalne isiksushäire''' (ka '''düssotsiaalne isiksushäire''') on [[isiksushäire]], mida iseloomustab teiste inimeste õiguste eiramine ja rikkumine.
 
Antisotsiaalne isiksushäire esineb umbes 1,5 protsenti tihedamalt meestel kui naistel. Antisotsiaalse isiksushäirega inimene on silmanähtavalt ükskõikne [[Sotsiaalne norm|sotsiaalsete normide]], reeglite ja seaduste suhtes. Ta rikub ühiskondlikke norme ja käitub vastutustundetult. Ta ei tunne süüd, ei õpi kogemusest ega karistusest ning õigustab oma käitumist. See ei tähenda, et ta üldse õppida ei suuda, ta teab millistes olukordades on kahetsuse teesklemine kasulik ning oskab kahtsustkahetsust ka vajadusel väljendada, näiteks kohtus.
 
Teistega suhteid luua suudab antisotsiaalse isiksusega inimene lihtsalt ja võib olla esmapilgul äärmiselt meeldiv ja osav suhtleja. Ta võib kasutada [[manipuleerimine|manipuleerimisvõtteid]], valesid ja survestamist. Tegelikult on ta teiste tunnete suhtes hoolimatu ja kalk. Püsisuhteid hoida niisuguse isiksushäirega inimene ei suuda, kuid selles on, tema arvates, süüdi teine pool.
Anonüümne kasutaja

Navigeerimismenüü