Erinevus lehekülje "Riikliku Propaganda Talitus" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
Märgised: Mobiilimuudatus Mobiiliveebi kaudu
{{keeletoimeta}}
'''Riikliku Propaganda Talitus''' asutati 18. septembril 1935 dekreedina antud ja 20. septembril 1935 jõustunud seadusega senise [[Valitsuse Informatsiooni ja Propaganda Talitus]]e asemele<ref>https://dea.digar.ee/cgi-bin/dea?a=d&d=AKriigiteataja19350920.2.3&e=-------et-25--1--txt-txIN%7ctxTI%7ctxAU%7ctxTA-------------</ref>.
 
Talituse ülesandeks oli teadete andmine Vabariigi Valitsuse ja ta asutiste tegevuse ja kavatsuste kohta, riikliku ja rahvusliku selgitustöö korraldamine ning avaliku elu aktiviseerimine seltskondlikule isetegevusele ja sotsiaalsele ühistööle; igasuguste üldrahvuslikkude ürituste algatamine; seltskondlikkude jõudude killustamise tõkestamine; noorsoo liikumise ühtlustamine ja selle keskuse loomise korraldamine; Eesti riikliku ja rahvusliku elu saavutistega tutvustamine.
 
Talitus allus Peaministrile ja seda juhtis Propaganda juht, kes võttis sõnaõigusega osa Vabariigi Valitsuse koosolekuist. 24. jaanuaril 1939 nimetas Vabariigi President Informatsiooni Keskusetalituse juhataja [[Ants Oidermaa]] ministriks.
 
Talitusel oli poliitiline, informatsiooni-, kultuuri- (ühendati hiljem üldosakonnaga) ja üldosakond ning kantselei. Peaministri otsusega 16. maist 1938 nimetati talituse osakonnad aladeks, mille järel talitus koosnes: talituse juhataja ja kantselei, poliitiline ala, üldala ja informatsiooni osakond.
Anonüümne kasutaja

Navigeerimismenüü