Erinevus lehekülje "Jaemüük" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Eemaldatud 896 baiti ,  3 aasta eest
viki
P
(viki)
{{vikinda}}
'''Jaemüük''' ehk '''jaekaubandus''' on kaupade müümine väiksemas koguses ja otse tarbijale.<ref name="EyNyL" />
 
Jaemüük on uute ja kasutatud kaupade edasimüük [[Kauplus|kauplustest]], [[Kiosk|kioskitest]], müügilettidelt, postimüügikauplustest, internetikauplustest ja [[Oksjon|oksjonitelt]] eraisikutele isiklikuks tarbimiseks või majapidamises kasutamiseks. Kaupade jaemüügiks ei loeta kaupade (autod, mööbel, olmeelektroonika, kodumasinad jt) müüki [[Liising|liisinguettevõtte]] kaudu, kui kauba omanikuks saab liisinguettevõte. <ref name="EyNyL" /> Jaemüügi vastandiks on '''hulgimüük''', mis tegeleb suurte koguste vahendamisega suurfirmadele ja valitsustele. Jaekaubandusteenused võivad hõlmata ka krediidi-, kohaletoimetamis-, nõustamis-, stilisti- ja mitmesuguseid muid teenuseid.<ref name="cmOP6" />
== Jaemüük ==
 
'''Jaemüügil on sajanditevanune ajalgu. Varasemaid jaemüüjaid nimetati rändkauplejateks.<ref name="uA26E" /> Jaemüüja''' on füüsiline või juriidiline isik või selliste isikute rühm, kelle tegevusala hõlmab väikestes kogustes teenuste või tarvete müüki otse tarbijale vastavalt iga liikmesriigi eeskirjadele, võttes arvesse kauplemise ja turustamise eripära.
'''Jaemüük''' on uute ja kasutatud kaupade edasimüük kauplustest, kioskitest, müügilettidelt, postimüügikauplustest, Interneti-punktidest ja oksjonitelt eraisikutele isiklikuks tarbimiseks või majapidamises kasutamiseks.
Kaupade jaemüügis ei arvestata inimestele püsikaupade (autod, mööbel, olmeelektroonika, kodumasinad jt) müüki liisinguettevõtte kaudu, kui kauba omanikuks saab liisinguettevõte. <ref name="EyNyL" />
 
Jaekaubandus on Põhjala riikides üks suuremaid majandusharusid ning sel on oluline koht majandusliku käitumise kujundamisel. Jaekaubanduse arengut mõjutavad enim tehnoloogia areng ning tarbijate üha kõrgemad ootused. <ref name="X4pAx" /> Kaupmeeste ellujäämisstrateegiate kriitilised edutegurid on tarbijate soovide ja ootuste parem mõistmine ning ennetamine, toote- ja teenuste innovatsioon ning tarneahela tõhustamine. Väga oluliseks suundumuseks on ka püüd saavutada müügikanalist (pood või internet) sõltumatut ühtset ja meeldivat kasutajakogemust.
== Jaemüügiturud ==
 
Jaemüügiturgudel ja poodidel on väga vana ajalugu, mis pärineb isegi antiikajast. Jaemüügipoed toimivad mitmesuguste tüüpidena ning paljudes erinevates kontekstides – alates elamurajooni ostukeskustest kuni suurte sisekaubanduskeskusteni.
 
Jaemüük hõlmab tarbekaupade või teenuste müümist erinevate turustuskanalite kaudu, et teenida kasumit. Jaemüüjad rahuldavad tarneahelas kindlaksmääratud nõudlust. Varasemaid jaemüüjaid nimetati rändkauplejateks.<ref name="uA26E" />
 
== Jaemüüja ==
 
'''Jaemüüja''' on füüsiline või juriidiline isik või selliste isikute rühm, kelle tegevusala hõlmab väikestes kogustes teenuste või tarvete müüki otse tarbijale vastavalt iga liikmesriigi eeskirjadele, võttes arvesse kauplemise ja turustamise eripära.
 
Terminit „jaemüüja“ kasutatakse tavaliselt siis kui teenusepakkuja täidab väikesed tellimused indiviididele ehk eraisikutele, kes on lõpptarbijad. Antud terminit ei kasutata üldiselt suurte kogustega hulgimüügi puhul suurfirmadele ja valitsusele.
 
Enamik kaasaegseid jaemüüjaid teevad erinevaid strateegilisi otsuseid, sealhulgas kaupluse tüübi, teenindatava turu, optimaalse tootevaliku, klienditeeninduse, tugiteenuste ja lao üldise turuseisundi kohta. Jaekaubandusteenused võivad hõlmata ka krediidi-, kohaletoimetamisteenuseid, nõustamisteenuseid, stilistiteenuseid ja mitmesuguseid muid tugiteenuseid.<ref name="cmOP6" />
 
== Jaekaubandus ==
 
'''Jaekaubandus''' on põhjariikides üks suuremaid majandusharusid ning sel on oluline koht majandusliku käitumise kujundamisel.
Jaekaubanduse arengut mõjutavad enim tehnoloogia areng ning tarbijate üha kõrgemad ootused. <ref name="X4pAx" />
 
Kaupmeeste ellujäämisstrateegiate kriitilised edutegurid on tarbijate soovide ja ootuste parem mõistmine ning ennetamine, toote- ja teenuste innovatsioon ning tarneahela tõhustamine.
Väga oluliseks suundumuseks on ka püüd saavutada müügikanalist (pood või internet) sõltumatut ühtset ja meeldivat kasutajakogemust.
 
== Viited ==

Navigeerimismenüü