Šoti parunistiil: erinevus redaktsioonide vahel

Allikas: Vikipeedia
Eemaldatud sisu Lisatud sisu
Resümee puudub
Resümee puudub
3. rida: 3. rida:


==Uusparunistiil==
==Uusparunistiil==
[[Fail:The Woollen Mill at junction with Cockburn Street and High Street - geograph.org.uk - 739824.jpg|pisi|Edinburghi hoone High Streeti ääres]]
Šoti parunistiil taaselustus ([[inglise keel]]es ''Scottish Baronial Revival'') [[historitsism|historitsistlikult]] avalike hoonete, eluhoonete ning maakodude ehituses [[19. sajand]]il üle [[Briti impeerium]]i, ka üle [[Põhja-Ameerika]] (eelkõige [[Ameerika Ühendriikide idarannik]]u [[kirdeosariigid|kirdeosariikides]] ja [[Kanada]] [[idaprovintsid]]es).
Parunistiil taaselustus ([[inglise keel]]es ''Scottish Baronial Revival'') [[historitsism|historitsistlikult]] avalike hoonete, eluhoonete ning maakodude ehituses [[19. sajand]]il üle [[Briti impeerium]]i. Kuna Šotimaa oli [[Põhja-Ameerika]]ga heas [[Atlandi ületamine|Atlandi-üleses]] ühenduses, kandsid šoti emigrandid uusparunistiili mõjutused otse [[Ameerika Ühendriikide idarannik]]u [[kirdeosariigid|kirdeosariikidesse]] ja [[Kanada]] [[idaprovintsid]]esse.


==Vaata ka==
==Vaata ka==

Redaktsioon: 22. oktoober 2018, kell 08:44

Sheriff Court, mis asub Greenockis

Šoti parunistiil (inglise keeles Scottish Baronial, Scots Baronial või Baronial style) oli 16. ja 17. sajandi ehitiste (eriti losside, kindluste ja vallitornide) ilmestamiseks kasutatud arhitektuuriline stiil Šotimaal ja Põhja-Iirimaal.

Uusparunistiil

Edinburghi hoone High Streeti ääres

Parunistiil taaselustus (inglise keeles Scottish Baronial Revival) historitsistlikult avalike hoonete, eluhoonete ning maakodude ehituses 19. sajandil üle Briti impeeriumi. Kuna Šotimaa oli Põhja-Ameerikaga heas Atlandi-üleses ühenduses, kandsid šoti emigrandid uusparunistiili mõjutused otse Ameerika Ühendriikide idaranniku kirdeosariikidesse ja Kanada idaprovintsidesse.

Vaata ka