Erinevus lehekülje "Svaasimaa" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lisatud 16 baiti ,  3 aasta eest
P
europiidne rass
P (europiidne rass)
Nad kinnitasid kanda mitme võimeka liidri juhtimisel. Tähtsaim neist oli [[Mswati II]], kellega [[svaasid]] seostavad oma nime. Tema juhtimisel laiendasid svaasid [[1840. aastad|1840. aastatel]] oma territooriumi edela suunas ning kindlustasid lõunapiiri suuludega.
 
Kokkupuude [[Suurbritannia]]ga algas Mswati II valitsemisaja alguses, kui ta palus Briti võimudelt [[Lõuna-Aafrika]]s abi suulude röövretkede vastu Svaasimaale. Mswati II valitsemisajal asusid Svaasimaale elama ka esimesed [[europiidne rass|valged]]. Pärast Mswati surma sõlmisid svaasid leppeid Briti ja Lõuna-Aafrika võimudelt mitmes küsimuses, sealhulgas iseseisvuses, eurooplaste pretensioonides loodusvaradele, haldusvõimus ja julgeolekus. Lõuna-aafriklased haldasid svaaside huvisid [[1894]]–[[1902]]. Aastal 1902 võtsid juhtimise üle britid.
 
[[1921]] asutas Svaasimaa esimese seadusandliku kogu. See oli nõukogu, mis koosnes eurooplaste valitud esindajatest, kes olid volitatud Briti ülemvolinikule nõu andma mittesvaasi asjades. [[1944]] möönis ülemvolinik, et nõukogul puudub ametlik staatus, ning tunnistas ülempealiku ehk kuninga kohalikuks võimuks, kellel on õigus anda svaasidele õiguslikult siduvaid käske.
76 046

muudatust

Navigeerimismenüü