Nebelwerfer: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lisatud 120 baiti ,  4 aasta eest
resümee puudub
Resümee puudub
'''Nebelwerfer''' (uduheitja) oli saksa nimetus ükskõik millisele rakettide laskeplatvormile.
 
Saksa väed võtsid rakettide laskeplatvormid kasutusele, kuna venelaste "Stalinorgelite" ('Stalini orelite' e. [[katjuuša]]de) laastav mõju [[Idarinne (Teine maailmasõda)|idarindel]] andis end väga valusalt tunda.
Sakslased võtsid nad kasutusele, kuna venelaste "Stalinorgelite" ('Stalini orelite' e. katjuušade) laastav mõju idarindel andis end väga valusalt tunda. Kolm peamist tüüpi olid 150 mm-ne Wurfgranate 41, 210 mm-ne Wurfgranate 42 ning veelgi raskem 300 mm-ne Wurfgranate 42. Enamikku Werfereid pukseeriti veokitega, kuid oli ka olemas erimudel, mis oli "Maultier"-tüüpi veokite külge monteeritud. Seda mudelit nimetati Panzerwerfer 42-ks. Sõja lõpupoole kasutasid sakslased Werfereid suurtükkide asemel, kuna nad arvasid, et Werferite tulelöögid olid suurtükkide omadest mõjuvamad, vaatamata sellele, et Werferid ei olnud kunagi nii täpsed kui haubitsad. Ardennide mägedes kasutasid Volkswerfer-väesalgad sadu Werfereid.
 
Kolm peamist tüüpi olid:
* 150 mm-ne Wurfgranate 41,
*210 mm-ne Wurfgranate 42 ning
*300 mm-ne Wurfgranate 42.
 
Enamikku Werfereid pukseeriti veokitega, kuid oli ka olemas erimudel, mis oli "Maultier"-tüüpi veokite külge monteeritud. Seda mudelit nimetati Panzerwerfer 42-ks.
 
Sõja lõpupoole kasutasid Saksa väed Werfereid suurtükkide asemel, kuna nad arvasid, et Werferite tulelöögid olid suurtükkide omadest mõjuvamad, vaatamata sellele, et Werferid ei olnud kunagi nii täpsed kui [[haubits]]ad. Ardennide mägedes kasutasid Volkswerfer-väesalgad sadu Werfereid.
{{Saksa sõjatehnika TM}}
[[Kategooria:Mitmelasulised raketiheitjad]]
[[Kategooria:Saksa relvad]]
76 017

muudatust

Navigeerimismenüü