Erinevus lehekülje "Linnapea" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Eemaldatud 32 baiti ,  3 aasta eest
P
P (Korrastasin skripti abil viiteid)
 
=== Tegevuspiirangud ===
Tegevuspiirangutega piiratakse suuremas või vähemas ulatuses linnapea õigust teostada järelevalvet teatud valdkonnas, osaleda [[Ettevõtlus|ettevõtlusesettevõtlus]]es (mõnel pool ka passiivse osaniku või [[Aktsionär|aktsionärinaaktsionär]]ina) ja tegutseda teisel töökohal. Tegevuspiirangud ei pruugi piirduda nende isikute ametis oleku perioodiga, vaid võivad jääda kehtima ka määratud ajaks pärast isiku ametist lahkumist<ref name="8qVoF" />. KOKS näeb linnapeale ette mitmeid tegevuspiirangud.
 
Näiteks kui sellises ametis olev isik tegeleb või soovib tegeleda väljaspool ametikohustusi töölepingu või teenuste osutamise lepingu alusel mõnel muul töö- või ametikohal, siis peab ta sellest viivitamatult kirjalikult ka [[Volikogu|volikogulevolikogu]]le teada andma<ref name="uDnnJ" />. Lisaks ei tohi linnapea võtta osa valitsuse sellise [[Õigusakt|üksikakti]] arutamisest ja otsustamisest, mille suhtes talle laieneb toimingupiirang korruptsioonivastase seaduse kohaselt<ref name="znJaC" />.
 
Eraldiseisvate piirangutena linnapeale on KOKS-is toodud välja, et sellisel positsioonil töötav isik ei tohi töötada väljaspool ametikohustusi ühelgi muul valitaval või nimetataval riigi või sama kohaliku omavalitsuse ametikohal<ref name="ZtdLx" /> ega tohi kuuluda samal ajal vallavolikogusse ega olla volikogu esimees<ref name="ATCDG" />. Ta on omavalitsusüksuse ja valla- või linnavalitsuse esindaja ning seda vastavalt seadusega, valla või linna põhimäärusega või volikogu poolt antud pädevusele<ref name="LHOEW" /> ning täidab seda kohustust kuni 4 aastat<ref name="VgwvN" />. Linnapeal on valitsuse moodustamise [[pädevus]], kuid seda tehes ei tohi ta kalduda kõrvale valla või linna põhimääruses sätestatud üksikasjadest<ref name="6Uiz3" />.
76 042

muudatust

Navigeerimismenüü