Erinevus lehekülje "Augustiputš" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Eemaldatud 144 baiti ,  2 aasta eest
→‎Putš: see lause ei ole nii õige, võtsin välja. üldse, kogu artikkel on väga vilets :(
(→‎Putš: see lause ei ole nii õige, võtsin välja. üldse, kogu artikkel on väga vilets :()
 
Avalduse koostamises osales ka skandaalne teleajakirjanik [[Aleksandr Nevzorov]]<ref>http://www.ntv.ru/novosti/236783/</ref>.
Seda korrati ka samal päeval korraldatud [[pressikonverents]]il, kus Janajev oli niivõrd närvis, et kõne ajal ta käed värisesid. Pavlovit polnud, sest teda tabas [[hüpertooniline kriis]]. Tegelikuks riigipöörde läbiviijaks oli seega Pugo, kes soovis seda teha siiski võimalikult veretult, lootes, et rahvas hakkab neid toetama. Lisaks Pugole, Janajevile ja Pavlovile olid putšiga liitunud ka [[KGB]] juht [[Vladimir Krjutškov]] ning kaitseminister [[Dmitri Jazov]]. Kokku oli Erakorralise seisukorra komitees 8 liiget. Sõjavägi toodi Moskva tänavatele ning anti käsk arreteerida Jeltsin ja teised reformimeelsed.
 
Kuid putšiste tabas ebaõnn, sest Jeltsinit ei õnnestunud vahistada ja Moskvas olevate väeüksuste juhataja Gratšov läks Jeltsini poole üle. Ka enamik liiduvabariike ei toetanud riigipöördekatset ja nii saadeti nende vastu sõjavägi. Kõige suuremad väekontingendid saadeti Eesti, Läti ja Leedu vastu. Moskvas aga algas barrikaadide ehitamine ja rahvas koondus Jeltsini kaitseks. Temaga liitusid ka populaarsed perestroikafiguurid [[Eduard Ševardnadze]] ja [[Aleksandr Jakovlev]] ning tšellist [[Mstislav Rostropovitš]].
2276

muudatust

Navigeerimismenüü