Erinevus lehekülje "Tallinna Tehnikaülikooli Küberneetika Instituut" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
 
{{ToimetaAeg|kuu=veebruar|aasta=2013}}
{{Ajakohasta|kuu=mai|aasta=2018}}
'''Tallinna Tehnikaülikooli Küberneetika Instituut''' on [[Tallinna Tehnikaülikool]]i teadus- ja arendusasutus, kus uuritakse mehaanikat, juhtimissüsteeme, arvutiteadust. TTÜ Küberneetika Instituut loodi akadeemik [[Nikolai Alumäe]] initsiatiivil ja alustas tegevust [[Eesti Teaduste Akadeemia]] (toonase Eesti NSV Teaduste Akadeemia) instituudina 1. septembril 1960. 1997. aastal korraldati KübI ühinemise kaudu ümber autonoomseks teadusasutuseks.
 
TTÜ Küberneetika Instituut loodi akadeemik [[Nikolai Alumäe]] initsiatiivil ja see alustas tegevust [[Eesti Teaduste Akadeemia]] (toonase Eesti NSV Teaduste Akadeemia) instituudina 1. septembril 1960. 1997. aastal korraldati KübI ühinemise kaudu ümber autonoomseks teadusasutuseks.
 
Küberneetika Instituut on tegev teadus- ja arendustöös, samuti doktoriõppes. Instituudis uuritavate väga erinevate teadusalade (mehaanika ja rakendusmatemaatika, juhtimissüsteemid, arvutiteadus) ühiseks tunnuseks on matemaatiliste meetodite rakendamine.
'''Foneetika ja kõnetehnoloogia:''' Eesti keele foneetika, loomuliku keele mudelid, kõne süntees ja analüüs, kõne ja kõneleja tuvastamine (rakendused: Kõnesalvestuste brauser, Veebipõhine kõnetuvastus).
 
== VälisviitedVälislingid ==
* [http://www.ioc.ee/ Küberneetika Instituudi veeb]
* [[Margus Maidla]]: [http://www.sirp.ee/s1-artiklid/c21-teadus/tiigrihuppe-taassunni-arhitektid/ "Tiigrihüppe taassünni arhitektid"] Sirp, 18. mai 2018
 
[[Kategooria:Tallinna Tehnikaülikool]]

Navigeerimismenüü