Narač: erinevus redaktsioonide vahel

Allikas: Vikipeedia
Eemaldatud sisu Lisatud sisu
Resümee puudub
PResümee puudub
15. rida: 15. rida:
| asendikaart = Valgevene
| asendikaart = Valgevene
}}
}}
'''Narač''' ([[valgevene-eesti transkriptsioon]]is '''Naratš''', [[poola keel]]es '''Narocz''') on kuurortalevik [[Valgevene]]s [[Minski oblast]]is [[Miadziełi rajoon]]is. Narač asub [[Narači järv]]e kaldal.
'''Narač''' ([[valgevene-eesti transkriptsioon]]is '''Naratš''', [[poola keel]]es '''Narocz''') on kuurortalevik [[Valgevene]]s [[Minski oblast]]is [[Miadziełi rajoon]]is. Narač asub [[Narači järv]]e kaldal.


Naračis asub [[Narači rahvuspark|Narači rahvuspargi]] administratsioon. Asulas on [[keskkool]] ja muusikakool, seal asub ka [[raamatukogu]]. Naračis on mitmed sanatooriumid ja pansionaadid, seal leidub [[mineraalvesi|mineraalvett]]. Järve ääres asub [[jahtklubi]].
Naračis asub [[Narači rahvuspark|Narači rahvuspargi]] administratsioon. Asulas on [[keskkool]] ja muusikakool, seal asub ka [[raamatukogu]]. Naračis on mitu sanatooriumi ja pansionaati, seal leidub [[mineraalvesi|mineraalvett]]. Järve ääres asub [[jahtklubi]].


==Ajalugu==
==Ajalugu==
Narači asula kujunes endise Kupa küla ümber. Kupa oli väike kaluriküla, mis kujunes kuurordiks peale [[kitsarööpmeline raudtee|kitsarööpmelise raudtee]] rajamist aastal [[1937]], mis ühendas küla [[Švenčionėliai]]ga. Toona peatusid supelsaksad [[Narač (Kabylnik)|Naračis]], Kupas käidi üksnes suplemas. Lisaks rajati sinna jahisadam.
Narači asula kujunes endise Kupa küla ümber. Kupa oli väike kaluriküla, mis kujunes kuurordiks pärast [[kitsarööpmeline raudtee|kitsarööpmelise raudtee]] rajamist aastal [[1937]], mis ühendas küla [[Švenčionėliai]]ga. Toona peatusid supelsaksad [[Narač (Kabylnik)|Naračis]], Kupas käidi üksnes suplemas. Lisaks rajati sinna jahisadam.


Narači asula loodi aastal [[1964]] kuurortasulana samanimelise [[sanatoorium]]i ümber. Lisaks Kupale arvati selle koosseisu ka Urliki ja Ściepianiova külad.
Narači asula loodi aastal [[1964]] kuurortasulana samanimelise [[sanatoorium]]i ümber. Lisaks Kupale arvati selle koosseisu ka Urliki ja Ściepianiova küla.





Redaktsioon: 10. mai 2018, kell 01:37

 See artikkel on Valgevene kuurortalevikust; agrolinnakese kohta vaata artiklit Narač (Kabylnik); järve kohta vaata artiklit Narači järv, jõe kohta artiklit Narači jõgi.

Narač

valgevene Нарач * / Narač *transkriptsioon: Naratš
vene Нарочь (Narotš)

Elanikke 3292 (2011)

Koordinaadid 54° 54′ N, 26° 42′ E
Narač (Valgevene)
Narač

Narač (valgevene-eesti transkriptsioonis Naratš, poola keeles Narocz) on kuurortalevik Valgevenes Minski oblastis Miadziełi rajoonis. Narač asub Narači järve kaldal.

Naračis asub Narači rahvuspargi administratsioon. Asulas on keskkool ja muusikakool, seal asub ka raamatukogu. Naračis on mitu sanatooriumi ja pansionaati, seal leidub mineraalvett. Järve ääres asub jahtklubi.

Ajalugu

Narači asula kujunes endise Kupa küla ümber. Kupa oli väike kaluriküla, mis kujunes kuurordiks pärast kitsarööpmelise raudtee rajamist aastal 1937, mis ühendas küla Švenčionėliaiga. Toona peatusid supelsaksad Naračis, Kupas käidi üksnes suplemas. Lisaks rajati sinna jahisadam.

Narači asula loodi aastal 1964 kuurortasulana samanimelise sanatooriumi ümber. Lisaks Kupale arvati selle koosseisu ka Urliki ja Ściepianiova küla.


Pilte

Välislinke