Elektroonikalülitus: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
Resümee puudub
Resümee puudub
'''Elektroonikalülitus''' on omavahel elektriliselt ühendatud [[elektroonikakomponent]]ide kogum, mis on ette nähtud mingiks kindlaks talitlusotstarbeks. Lähtuvalt sellest, kas lülituse ülesandeks on tekitada ja teisendada [[analoogsignaal]]i või [[digitaalsignaal]]i, jagunevad elektroonikalülitused analooglülitusteks (näiteks [[operatsioonvõimendi]]) ja digitaallülitusteks (näiteks [[mikroprotsessor]]). Valdav osa [[mikroelektroonika]] lülitusi valmistatakse [[integraallülitus]]tena. [[Trükkplaat|Trükkplaadil]]e monteeritud lülitusi nimetatakse [[trükilülitus]]eks.
 
Lähtuvalt sellest, kas lülituse ülesandeks on tekitada ja teisendada kas [[analoogsignaal]]i või [[digitaalsignaal]]i, jagunevad elektroonikalülitused analooglülitusteks (näiteks [[operatsioonvõimendi]]) ja digitaallülitusteks (näiteks [[mikroprotsessor]]).
 
Valdav osa [[mikroelektroonika]] lülitusi valmistatakse tänapäeval [[integraallülitus]]tena.
 
[[Trükkplaat|Trükkplaadil]] kokku monteeritud lülitusi nimetatakse [[trükilülitus]]eks.
 
Elektroonikalülituse elementideelemente ning nendevaheliste ühendusteühendusi graafilineesitatakse kujutisgraafilisel onkujul [[elektriskeem|skeem]]ide kujul, näiteks põhimõtteskeem,põhimõtteskeemi plokkskeem,või ühendusskeemühendusskeemina.
 
Seadme plokkskeem (struktuurskeem) võib samuti sisaldada elektriliste ja elektroonsete komponentide tähiseid. Tavaliselt on sellisteks passiivseteks komponentideks lülitid, mikrofonid, valjuhääldid jms. Aktiivseteks komponentideks, mida plokkskeemidel esitatakse nende elktrilise tingmärgiga, on aga üksikud seadme funktsioneerimise seisukohalt kõige olulisemad elektroonsed komponendid, näiteks komparaator või oluline operatsioonvõimendi.
 
Elektroonikalülituse elementide ning nendevaheliste ühenduste graafiline kujutis on [[elektriskeem|skeem]], näiteks põhimõtteskeem, plokkskeem, ühendusskeem.
 
==Vaata ka==
2905

muudatust

Navigeerimismenüü