Erinevus lehekülje "The New Yorker" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
P
resümee puudub
P
P
'''The New Yorker''' on USA ajakiri, mis avaldab reportaaže, kommentaare, kriitikat, esseesid, ilukirjandust, satiiri, [[koomiks]]eid ja luulet. Ajakirja annab välja [[Condé Nast]]. The New Yorker asutati 1925. aastal nädalaajakirjana ja praegu ilmub see 47 korda aastas, sh katavad viis numbrit kahenädalase perioodi.
 
The New Yorker asutati 1925. aastal nädalaajakirjana ja praegu ilmub see 47 korda aastas, sh katavad viis numbrit kahenädalase perioodi.
Olgugi, et ajakiri keskendub peamiselt [[New York|New Yorgi]] kultuurilisele elule, on sellel suur lugejaskond ka mujal. New Yorker on tuntud oma temaatilise illustreeritud esilehe poolest, kirjutiste poolest populaarkultuuri ja ekstsentrilise Ameerika-kultuse kohta, kaasaegse ilukirjanduse, lühijuttude ja kirjanduskriitika poolest, poliitika ja ühiskondlike küsimuste kajastamise ning ühekaadriliste koomiksite poolest.
 
The New Yorkeri esimene number ilmus 21. veebruaril 1925. Asutajad [[Harold Ross]] ja tema naine, [[New York Times]]i reporter Jane Grant, soovisid luua intelligentsetintelligentse huumoriajakirja, mis oleks erineverineks näiteks [[Judge]]’ist ja [[Life]]’ist.
 
==Välislingid==
 
* [http://www.newyorker.com/ The New Yorkeri koduleht]
 
123 255

muudatust

Navigeerimismenüü