Erinevus lehekülje "EPROM" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Suurus jäi samaks ,  3 aasta eest
Parandasin korduva kirjavea.
(Parandasin korduva kirjavea.)
'''EPROM''' (lühend ingliskeelsest nimetusest ''Erasable Programmable Read Only Memory'', eesti keeles 'kustutatav programmeeritav püsimälu') on [[mälukiip]], mis säilitab andmed ka ilma toitepingeta.
 
Kiibis on ühendamata paisuga [[transistor]]iteide (''floating-gate transistors'') read, mis on programmeeritud elektroonilise programmeerimisseadme poolt. Programmeerimisseade ehk [[programmaator]] annab programmeerimisel kiibile suuremat pinget kui kasutatakse andmete lugemiseks. Programmeeritud EPROM-i saab kustutada tugevas [[ultraviolettkiirgus|ultraviolettkiirguses]]. EPROM on kergesti äratuntav selle peal oleva läbipaistva kvartsist kustutusakna järgi, läbi mille on nähtav ränikiip.
 
EPROM-i mälu areng algas vigase integraallülituse uurimisest, mille transistoritevahelisedtransistoridevahelised ühendused olid katki ja kus salvestatud laengud nende isoleeritud ühendustes muutsid nende omadusi. EPROM-i leiutas firma [[Intel]] töötaja [[Dov Frohman]] 1971. aastal. USA patent 3660819 EPROM-i kohta avaldati 1972. aastal.
 
==Tööpõhimõte==
1837

muudatust

Navigeerimismenüü