Erinevus lehekülje "EPROM" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Eemaldatud 60 baiti ,  3 aasta eest
==Detailid==
[[Pilt:Floating gate transistor.png|pisi|Läbilõige ''floating-gate transistor''ist]]
KunaKvartsekraani kvartsekraanisuure ontootmiskulu kallis teha, siistõttu toodi tagasi OTP (ühekordsed programmeeritav) kiibid, millele paigaldati läbipaistmatu kate, et pärast programmeerimist ei saaks seda kustutada,. seegaSeetõttu kadus ka vajadus testida kustutamis funktsioonikustutamisfunktsiooni, tänu millele vähenesid edasised kulutusedkulud. Kuigi OTP EPROM (kas eraldi või osa suuremast kiibist) on üha enam asendatud EEPROM-iga väikeste summadega, kus tüki hind ei ole liiga suur ja mälu suurem.
 
Programmeeritud EPROM säilitab oma andmed vähemalt 10–20 aastat, paljud EPROM-id säilitavad oma andmeid isegi pärast 35 aastat või kauemgi ja nendelt saab informatsiooni lugeda lõpmata arv kordi. Kustutamise aken peab olema kaetud läbipaistmatu kilegakattega, et kaitsta kiipi juhusliku UV-kiirguse eest, mis võib tulla päikesevalgusest või kaamera vägust. Vanad PC BIOS kiibid olid enamasti EPROM ja kustutamise aken oli enamasti kaetud kilega, mis sisaldas BIOS-i väljaandja nime, BIOS läbivaatamise ja autoriõiguse märget. Sageli oli see silt fooliumist, et tagada kaitse UV-kiirguse eest.
 
EPROM-i kustutamine toimub lainepikkustel, mis on lühem kui 400 nm. Ühe nädalaneÜhenädalane kokkupuude päikesevalgusega või 3 aastat toavalguse käes võib põhjustada EPROM-i mälu kustumise. Soovitatav kustutamise protsess on kokkupuude UV-valguses lainepikkusel 253,7 nm vähemalt 15 W-sec/cm2 20–30 minutit, kus lamp asub umbes 2,54 cm kaugusel.
 
[[Pilt:EPROM.png|pisi|EPROM-i elektriskeemi ülevaade, kuidas juht- ja ujuvpaisu abil talletatakse mälupessa infot.]]

Navigeerimismenüü