EPROM: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Eemaldatud 13 baiti ,  4 aasta eest
resümee puudub
PResümee puudub
Resümee puudub
{{Mälu tüübid}}
[[Pilt:ST Microelectronics M27C256B (2006).jpg|pisi|EPROM]]
'''EPROM''' (lühend ingliskeelsest nimetusest ''Erasable Programmable Read Only Memory'', eesti keeles 'kustutatav programmeeritav püsimälu') on [[mälukiip]], mis säilitab oma andmed ka ilma toitepingeta.
 
Kiibis on ühendamata paisuga [[transistor]]ite (''floating-gate transistors'') read, mis on eraldi programmeeritud elektroonilise programmeerimisseadme poolt. Programmeerimisseade ehk [[programmaator]] annab programmeerimisel kiibile suuremat pinget kui tavaliseltkasutatakse andmete lugemiseks kasutatakse. Programmeeritud EPROM-i saab kustutada, kui asetada see tugevatugevas [[ultraviolettkiirgus|ultraviolettkiirguses]]e kätte. EPROM on kergesti äratuntav selle peal oleva läbipaistva kvartsist kustutusakna järgi, milleläbi kaudumille on nähtav ränikiip.
 
EPROM-i mälu areng algas vigase integraallülituse uurimisest, kusmille transistoritevahelised ühendused transistorite vahel olid katki. Salvestatudja kus salvestatud laengud nende isoleeritud ühendustes muutsid nende omadusi. EPROM-i leiutas firma [[Intel]] töötaja [[Dov Frohman]] 1971. aastal. USA patent 3660819 EPROM-i kohta avaldati 1972. aastal.
 
==Tööpõhimõte==

Navigeerimismenüü