Pat Metheny: erinevus redaktsioonide vahel

Allikas: Vikipeedia
Eemaldatud sisu Lisatud sisu
Resümee puudub
Resümee puudub
11. rida: 11. rida:
kujundamisel.
kujundamisel.


Pat Metheny on käinud ka Eestis, esinenud festivalil [[Jazzkaar]] 27. aprillil 2014. aastal. Tallinnas võis näha ja kuulda tema ansamblit Pat Metheny Unity Group.
Pat Metheny on käinud ka Eestis, esinenud festivalil [[Jazzkaar]] 27. aprillil 2014. aastal<ref>[https://tallinn.postimees.ee/2576398/jazzkaare-peaesineja-on-pat-metheny Jazzkaare peaesineja on Pat Metheny. Postimees Tallinn, 28.10. 2013]]</ref>. Tallinnas võis näha ja kuulda tema ansamblit Pat Metheny Unity Group.

== Viited ==
{{viited}}


[[Kategooria:Sündinud 1954]]
[[Kategooria:Sündinud 1954]]

Redaktsioon: 13. märts 2018, kell 22:20

Patrick Bruce Metheny (sündinud 12. augustil 1954 Lee´s Summiti linnas Missouri osariigis Ameerika Ühendriikides) on USA džässkitarrist ja helilooja.

Pat Metheny 2010. aastal

Tema praeguseks enam kui 40 aastat kestnud karjääri on mahtunud väga palju erinevaid ansambleid ja plaadisalvestusi. Metheny on ainus muusik, kes on võitnud Grammy kümnes erinevas kategoorias.

Metheny debüütalbum oli ECM-i plaadimärgi all 1976. aastal ilmunud "Bright Size Life", mis oli ka märgilise tähendusega teise legendaarse džässmuusiku, bassist Jaco Pastoriuse karjääris. Tuntumaid Metheny ansambleid on aga Pat Metheny Group, mis loodi 1977. aastal ja on välja andnud 11 üliedukat stuudioalbumit. Kollektiivi eestvedaja oli pikka aega lisaks Methenyle klahvpillimängija Lyle Mays, kes on ka paljude Pat Metheny kirjutatud lugude kaasautor. Iseäranis 1980. aastatel anti erakordselt palju kontserte üle terve maailma, aga ansambli populaarsus ei vaibunud ka hiljem.

Pat Metheny on piire ja žanre ületav erakordne džässmuusik, kes on olnud suuteline haarama oma lihtsa ja kaunilt meloodilise helikeelega laiu masse. Samas on ta alati tundnud huvi ka vabaimprovisatsiooni vastu ja katsetanud ekstreemsemaid lähenemisi. Oma suurimateks mõjutajateks on ta pidanud nii saksofonist Ornette Colemani kui ka kitarrist Wes Montgomeryt. Metheny on tundnud suurt huvi ka Lõuna-Ameerika muusika, iseäranis Brasiilia rütmide vastu, teinud koostööd muusikutega kõikjalt maailmast. Kitarrimaailmas on ta revolutsionäär ka selles mõttes, et on disaininud 42-keelelise Pikasso-kitarri ja kasutanud palju ka kitarrsüntesaatorit muusikaliste tekstuuride kujundamisel.

Pat Metheny on käinud ka Eestis, esinenud festivalil Jazzkaar 27. aprillil 2014. aastal[1]. Tallinnas võis näha ja kuulda tema ansamblit Pat Metheny Unity Group.

Viited