Erinevus lehekülje "Rakvere Karmeli kogudus" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
 
== Kogudus ==
[https://www.karmel.ee/ Rakvere Karmeli kogudus] on erinevaid põlvkondi kaasav kristlik vabaühendus, mis kuulub [[Rakvere|Rakvere linna]] kogukonda rohkem kui 120 aastat. Läbi erinevate aegade ja võimaluste on lisaks tavapärasele kiriku tegevusele tegeletud ka paljude muude valdkondadega. Üks peamisi prioriteete on olnud läbi aastakümnete ühistegemised laste ja noortega. Rakvere Karmeli kogudus kuulub enam kui 6400 liikmest ja 84 kogudusest koosnevasse [https://kogudused.ee/ekb-liit/ EEKBK Liidu võrgustikku].
 
Nüüdseks oleme kasvanud kogukonnaks kes kannab endas jätkuvalt headele suhetele rajanevaid tarditsioonilisi väärtusi kuid teeb seda tänapäeva inimestele mõistetaval viisil. Kogudus kuulub enam kui 6400 liikmest ja 84 kogudusest koosnevasse [https://kogudused.ee/ekb-liit/ EEKBK Liidu võrgustikku].
 
== Visioon ==
 
== Tegevusvaldkonnad ==
Rakvere Karmeli kogudusel on erinevaid tegevusvaldkondi.
* '''Kodugrupid'''
Paljud inimesed Rakvere Karmeli koguduses kuuluvad kodugruppi. Karmelis on hetkel 15 erinevat gruppi nii noortele, täiskasvanutele ja küpsemas eas olevatele inimestele. Enamus gruppe kohtub regulaarselt üle nädala endale sobival kokkulepitud ajal. Olles osa kodugrupist, on tunduvalt lihtsam olla märgatud, luua uusi kontakte, õppida tundma Piiblit, jagada ning olla vastastikku toeks ja julgustuseks. Kodugruppidena osaletakse koos erinevates teenimisprojektides, iga grupp on omanäoline.
Paljud inimesed Rakvere Karmeli koguduses on osa kodugruppidest. Kodugruppidena osaletakse koos ka erinevates teenimisprojektides, mis omakorda veel enam loob ühtsustunnet. Iga grupp on omanäoline nagu iga perekondki ja toimib vastavalt nendele inimestele, kes just sinna gruppi kuuluvad. Karmelis on hetkel toimimas 15 erinevat gruppi nii noortele, täiskasvanutele ja küpsemas eas olevatele inimestele ja enamus gruppe kohtub regulaarselt.
* '''Noored'''
 
===== ''Pöördes noortekad'' =====
Karmeli kogudusekoguduses toimib aktiivne noortetöö, noortegrupi nimeks on "Pöördes noored", kes kohtuvad tavaliselt koguduse hoones.
 
'''''Fusion Rakvere'''''
 
2014. aastal alustati ainulaadse noorte muusikaprojektiga Fusion. Fusion on Pop/ Rock-noortekoor, kus on võimalik laulda või õppida mängima mõnd muusikainstrumenti.
2014. aastast alates on suur hulk noori osalenud ainulaadses muusikaprojektis Fusion. Fusion on Pop/ Rock-koor, kuhu oodatud kõik noored, kes tahavad õppida mängima mõnda instrumenti või laulda kooris. Lisaks iganädalastele kokkusaamistele toimub vähemalt kord aastas laager ning mitmeid väljasõite.
* '''Lapsed'''
Karmeli kogudus on kohtumispaigaks kõigile põlvkondadele. Igal pühapäeval, jumalateenistuse ajal, toimub POP lastekas. Septembrist maini toimub korra kuus POP kohvik ja POP poistekas. Traditsiooniksning onigal saanudsuvel igasuvisedtoimuvad laagridlastelaagrid.
* '''Teeliste osadus'''
Rakvere Karmeli Kogudus on koduks kõigile põlvkondadele. KordÜks kord kuus toimub Teeliste osadus, mis on sisukaks kohtumisajaks väärikas eas inimestele. Ühise teelaua ääres tuntakse rõõmu suurepärasest seltskonnast, heast toidust ning südantpuudutavast muusikast. Igal korral arutletakse ajakohaste teemade üle Piibellikus perspektiivis.
* '''Palvekliinik'''
Palvekliinik ehk algupärase nimega Healing Rooms on üleilmne  kristlik eestpalveliikumine. Maailmas toimib praegu üle 1000 HR-kliiniku, enam kui 40-s riigis. Töö on levinud kõigile mandritele ja kasvab paljudes konfessioonides. Lisainfot Eesti Healing Rooms Palvekliinikute kohta leiab aadressilt: www.healingrooms.com
 
HR Palvekliinikus palvetatakse vastavalt Jeesuse korraldusele füüsiliste ja psüühiliste haiguste ja sisemise tugevnemise eest
 
HR Palvekliinikusse võib tulla palvele, kui vajatakse Jumalalt abi haiguse, õnnetuste või eluprobleemide korral
 
HR Palvekliinik on kergesti ligipääsetav koht kellele tahes, et tulla palvele
 
HR Palvekliinikusse tulemiseks ei pea olema kristlane või mõne koguduse liige.
 
Maailmas toimib praegu üle 1000 HR-kliiniku, enam kui 40-s riigis. Töö on levinud kõigile
 
mandritele ja kasvab paljudes konfessioonides. Lisainfot rahvusvahelisest tööst saab www.healingrooms.com
 
Eesti Healing Rooms Palvekliinikute kohta leiab rohkem infot healingrooms.ee
* '''Kunda'''
Alates 1992 aastast toimub regulaarne koguduse töö lisaks Rakverele ka Kundas.
 
* '''''Kamp'''''
 
KAMP lastekad on 6-12.aastastele lastele mõeldud kristlikud sündmused, kus on ruumi mängulisusele ja sisukatel teemade arutamisele.
 
* '''''Friendship'''''
Friendship noortekad on õhtud noortele Kundas, mis on täidetud hea sõnumi, muusika, mängude, toidu ja sõpradega.
 
Friendship noortekad on õhtud noortele Kundas, mis on täidetud hea sõnumi, muusika, mängude, toidu ja sõpradega. Väärtustatakse koosveedetud aega ja tugevaid sõpruseid nii inimeste kui ka Jumalaga.
 
== Ajalugu ==
34

muudatust

Navigeerimismenüü