Erinevus lehekülje "Raua tänava lahing" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
P
resümee puudub
P (Athanasius Soter teisaldas lehekülje Sidepataljoni lahing ümbersuunamise Raua tänava lahing asemele: Oluliselt enam kasutatud nimi)
P
Lahingus langenute matused korraldas 23. juunil 1940 [[Oskar Veldeman]]<ref>[http://www.veldemani.ee/et/kes-oli-veldeman Oskar Veldeman ]</ref>.
 
Kuna Raua tänava lahing oli ainus relvastatud vastupanu ilming Nõukogude okupatsiooni kehtestamise ajal, on Eesti Vabariik seda hiljem väärtustanud ning mitmele lahingus osalenule on antud Kotkaristi IV klassi teenetemärk: [[2002]]. aastal sai selle [[Eduard Kuuskor]],<ref>https://www.president.ee/et/vabariik/teenetemargid/kavaler/2379/eduard-kuuskor</ref> [[2009]]. aastal [[Endel Kirs]],<ref>https://www.president.ee/et/vabariik/teenetemargid/kavaler/17595/endel-kirs</ref> Heino Laansalu<ref>https://www.president.ee/et/vabariik/teenetemargid/kavaler/17596/heino-laansalu</ref> ja Lembit Põldre<ref>https://www.president.ee/et/vabariik/teenetemargid/kavaler/17597/lembit-poldre</ref> ning [[2017]]. aastal [[Eduard Meemann]]<ref>https://www.president.ee/et/vabariik/teenetemargid/kavaler/19544/eduard-meemann</ref>. 2015. ja 2016. aastal said Meemann ja Kuuskor ka [[Staabi- ja sidepataljonisidepataljon]]i kõrgeima autasu: pataljoni rinnamärgi.<ref>[http://www.mil.ee/et/arhiiv/9005/staabi-ja-sidepataljoni-%C3%BClem-tunnustas-raua-t%C3%A4nava-lahingus-v%C3%B5idelnuid Staabi- ja sidepataljoni ülem tunnustas Raua tänava lahingus võidelnuid], 5. jaanuar 2016</ref>
 
==Viited==

Navigeerimismenüü