Argo (kirjastus): erinevus redaktsioonide vahel

Allikas: Vikipeedia
Eemaldatud sisu Lisatud sisu
P Neptuunium teisaldas lehekülje Argo pealkirja Argo (kirjastus) alla ümbersuunamist maha jätmata: laev on tähelepanuväärsem
Resümee puudub
1. rida: 1. rida:
{{See artikkel|on Eesti kirjastusest; laeva kohta vanakreeka mütoloogiast vaata artiklit [[Argo (laev)]]; mehenime kohta vaata artiklit [[Argo (eesnimi)]]; filmi kohta vaata artiklit [[Argo (film)]]; ansambli kohta vaata artiklit [[Argo (ansambel)]].}}
'''Argo''' on Eesti [[kirjastus]], mis tegeleb põhiliselt õpikute, eksamimaterjalide ja ajalookirjanduse kirjastamisega.
'''Argo''' on Eesti [[kirjastus]], mis tegeleb põhiliselt õpikute, eksamimaterjalide ja ajalookirjanduse kirjastamisega.



Redaktsioon: 2. jaanuar 2018, kell 02:23

Argo on Eesti kirjastus, mis tegeleb põhiliselt õpikute, eksamimaterjalide ja ajalookirjanduse kirjastamisega.

Argo asutasid 1999. aastal ajaloolastest abikaasad Andres Adamson ja Lea Adamson. Andres Adamson on tänini kirjastuse omanik ja juhatuse liige, töötades paralleelselt õppejõuna TLÜ Ajaloo Instituudis.

Argo kirjastusel ilmub sari "Abiks õpetajale", kuhu kuuluvad kogumikud üksikute õppeainete didaktikast ja pedagoogikast, samuti kirjastatakse sarju nagu "Eksaminandile ajaloo riigieksamist", "Eksaminandile ühiskonnaõpetuse riigieksamist" jne. Ajalookirjandusest on ilmunud näiteks Priit Raudkivi kolmeosaline raamatusari Suurbritannia ajaloost, mälestustekogu "Eesti idapataljonid Idarindel 1941–1944", Toomas Karjahärmi "Ajaloolase käsiraamat", Tiit Saare "Eesti mõisnike vapid", Inna Põltsami "Söömine-joomine keskaegses Tallinnas", "Taani ristisõjad: sõda ja misjon Läänemere ääres" ning terve rida Tiit Made raamatuid. Ilukirjandusest on avaldatud muuhulgas Enn Kasaku, inBoili, Kivisildniku, Vladimir Sorokini ja Mats Traadi teoseid.

Välislingid