Erinevus lehekülje "Cambridge'i Ülikooli Raamatukogu" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
P
resümee puudub
P
*raamatukogu peahoones asuvat keskraamatukogu, mida tavakeeles nimetatakse lihtsalt ülikooli raamatukoguks (''the UL'')
*meditsiiniraamatukogu (Medical Library)<ref name="nlcWT" />
*matemaatikaraamatukogu (Betty and Gordon Moore Library;<ref name="V7gzZ" /> asukoht [[Centre for Mathematical Sciences]])
*loodusteaduste raamatukogu (Central Science Library,<ref name="qxQKW" /> varasema nimega Scientific Periodicals Library)
*õigusraamatukogu (Squire Law Library)<ref name="QGClq" />
 
Cambridge'i Ülikooli raamatukogus on üle 7 miljoni köite<ref name="1D9vO" /> ja paljud neist on avariiulitel (erinevalt [[Bodleian Library]]st ja [[Briti Raamatukogu]]st). See on üks kuuest raamatukogust (ja kolmest ülikooliraamatukogust) Suurbritannias ja Iirimaal, millel on õigus saada [[sundeksemplar]] mis tahes [[Suurbritannia]]s ja [[Iirimaa]]l avaldatud [[raamat]]ust. Igal aastal uueneb raamatukogu ligikaudu 80 000 raamatuga (arvestamata annetatud ja kingitud raamatuid).
 
==Ülikooli teised raamatukogud==
Raamatukogu on mitmel korral laiendatud. 19. sajandi lõpul asus raamatukogu [[Old Schools]]is [[Senate House]]'i lähedal. Kui seal tekkis ruumikitsikus, siis mõisteti, et tollase raamatukogu laiendamine või juurdeehitused on ainult ajutised lahendused. 1921. aastal otsustati, et raamatukogu tuleb kolida "äärelinna".
 
Peahoone asub praegu [[Cambridge]]'i kesklinna lääneservas [[Robinsoni kolledž]]i ning [[Clare'i kolledž]]i Memorial Courti vahel. See ehitati aastatel [[1931]]–[[1934]]. Hoone [[arhitekt]] on [[Giles Gilbert Scott]], kes kavandasprojekteeris ka Clare'i kolledži Memorial Courti. Tema kavandprojekt nägi ette [[avariiul]]itega raamatukogu, kus materjalidest moodustavad terviku vana (vanamoelised tammepuust raamatukapid) ja uus (koridoride põrandate geomeetriliste mustritega kaunistatud linoleum).
 
1934. aasta suve jooksul pakiti raamatukogu vallasvara 23 725 kasti ja transporditi kesklinnast uude hoonesse, kus raamatud paigutati metallriiulitele.<ref name="building" />Hoone kuninglik avamine{{lisa viide}} toimus oktoobris, mil Cambridge'i Ülikoolis algab akadeemiline õppeaasta.
 
==Kohvik==
Raamatukogu peahoones on kohvik, mida nimetatakse Tea Roomiks. Seal pakutakse täisroogi, suupisteid ja jooke. Ehkki sinna ei tohi raamatukogu teavikutega siseneda, on see populaarne ajaviitmiskoht, kuhu võib minna ka oma suupistete ja teetermosega.
 
==Lugejateenindus==
Enne Jarvist oli 15 aastat raamatukogu direktor [[Peter Fox]] (1994–2009).
 
Varasematel aegadel juhtis raamatukogu tööd üle 25 aasta [[Augustus Theodore Bartholomew]]. Seda ametikohta pidasid ka A. F. Scholfield (1923–1949), [[Eric Bertrand Ceadel]] (1967–1979) ja [[Frederick William Ratcliffe]] (1980–1994). 17. sajandil juhatas raamatukogu [[Abraham Wheelocke]].
 
Ülikooli raamatukogus on töötanud ka [[Henry Bradshaw]] ja [[Charles Edward Sayle]], kes koostas Cambridge'i Ülikooli Raamatukogu ajaloo 1278–1900.<ref name="Sayle" />
127 973

muudatust

Navigeerimismenüü