Surmasööjad: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
(+Bartemius Crouch noorem)
 
*'''Vincent Crabbe'i isa''': Osales salajases sissetungis Võlukunsti Ministeeriumisse ja Saladuste Osakonda.
*'''Bartemius Crouch noorem''': Kasutas [[Cruciatuse needus]]t ja [[Imperiuse needus]]t. Muutub tänu mitmemahlamöginale AlastonAlastor "Hullsilm" Moodyks. [[Dementorid]] imesid ta hinge välja. Ta on kuulsa Barty Crouchi poeg. Ta on [[Lord Voldemort]]i poolel ja ta on istunud kinni [[Azkaban]]is.
 
*'''Antonin Dolohov''': Kasutas [[Cruciatuse needus]]t ja tappis [[Remus Lupin]]i. Ta tappis süütuid inimesi ja talle meeldis kasutada [[Imperiuse needus|Imperiuse needust]]
*'''Jugson''': Osales salajases sissetungis Võlukunsti Ministeeriumisse Saladuste Osakonda.
 
*'''Igor Karkaroff''': Ta on DurstrangiDurmstrangi kooli direktor ning kolmevõluri turniiri kohtunik. Piinas [[mugusid]]. Surnud.
 
*'''Bellatrix Lestrange''': Ta on üks [[Lord Voldemort]]'i ustavamatest surmasööjatest. Talle meeldib kasutada [[Cruciatuse needus]]t ja ta on sadistliku loomusega. Tema ajas hulluks [[Neville Longbottom]]i vanemad [[Alice Longbottom|Alice]] ja [[Frank Longbottom]]i. Ta on ka Narcissa Malfoy õde ja Draco Malfoy tädi. Tappis [[Sirius Black]]i, [[Dobby]] ja [[Nymphadora Tonks]]i. Tapetud Molly Weasley poolt.
*'''Nott vanem''': Osales salajases sissetungis Võlukunsti Ministeeriumisse, kus [[Hermione Granger]] ta uimastas.
 
*'''Peter Pettigrew''': Reetis [[Lily Potter|Lily]] ja [[James Potter]]i teatades Voldemortile nende peidupaiga. Tappis 12 [[mugu]] ja lavastas süüdi [[Sirius Black]]i. Ühtlasi mõrvas [[Cedric Diggory]] oma isanda käsul. Surnud. Õppis [[Sigatüüka]]s samal ajal kui [[James Potter]], [[Sirius Black]], [[Remus Lupin]]. Kuulus [[Gryffindor]]i majasse. Oli eespool nimetatud inimeste lähedane sõber. Koos James Potteri ja Sirius Black sai temast [[animaag]] kuna nende ühine sõber Remus Lupin oli [[poolanimaag]] – libahunt, ning et nende sõber üksi ei kannataks otsustasid sõbrad olla animaagidena temale seltsiks. Neljakesi koos tegid nemad ka [[kelmikaart|kelmikaardi]], mille [[Harry Potter|Harryle]] tema kolmandal kooliaastal andsid [[Fred ja George Weasley]]. Peter Pettigrewst sai aga [[Voldemort]]i käsilane ja tema andis ka Voldemortile teada [[James Potter|James]] ja [[Lily Potter]]i asukoha, ning on seetõttu ka osaliselt süüdi Harry vanemate mõrvas. Peale Voldemorti langust Peter põgeneb ning asub elama Weasleyde juurde rotina (Siblik). Kui aga tema tõeline identiteet avastatakse, siis Peter põgeneb taas ja liitub uuesti Voldemortiga. Ta aitab kaasa Voldemorti taassünnile. Pettigrew sureb Voldemorti poolt talle antud hõbedase ülitugeva käe läbi, mis kägistab ta, kui Harry püüab põgeneda Malfoy'de juurest keldrist. Kuna Harry päästis 3. raamatus Pettigrew elu, sidus see nad omavahel kokku nii, et Pettigrew jäi Harry'le võlgu ning ta ei saanud Harry'le viga teha. Pettigrew'i võlukepi sai enda kätte [[Ron Weasley]].
 
*'''Augustus Rookwood''': Andis Voldemortile infot Võlukunsti Ministeeriumi kohta ning osales rünnakus Saladuste Osakonda.

Navigeerimismenüü