Erinevus lehekülje "EPROM" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
P
resümee puudub
P
P
'''EPROM''' (lühend ingliskeelsest nimetusest ''Erasable Programmable Read Only Memory'', eesti keeles 'kustutatav programmeeritav püsimälu') on [[mälukiip]], mis säilitab oma andmed ka ilma toitepingeta.
 
Kiibis on ühendamata paisuga [[transistor]]ite (''floating-gate transistors'') read, mis on eraldi programmeeritud elektroonilise programmerimisseadmeprogrammeerimisseadme poolt. Programmeerimisseade ehk [[programmaator]] annab programmeerimisel kiibile suuremat pinget kui tavaliselt andmete lugemiseks kasutatakse. Programmeeritud EPROM-i saab kustutada, kui asetada see tugeva [[ultraviolettkiirgus]]e kätte. EPROM on kergesti äratuntav selle peal oleva läbipaistva kvartsist kustutusakna järgi, mille kaudu on nähtav ränikiip.
 
EPROM-i mälu areng algas vigase integraallülituse uurimisest, kus ühendused transistorite vahel olid katki. Salvestatud laengud nende isoleeritud ühendustes muutsid nende omadusi. EPROM-i leiutas firma [[Intel]] töötaja [[Dov Frohman]] 1971. aastal. USA patent 3660819 EPROM-i kohta avaldati 1972. aastal.
129 088

muudatust

Navigeerimismenüü