Erinevus lehekülje "Anime muusikavideo" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
P
resümee puudub
P
P
{{vikinda}}{{keeletoimeta}}
'''Anime muusikavideo''' ehk AMV (inglise ''anime music video'') on muusikavideo, mis koosneb ühest või mitmest [[animatsioon]]iklipist koos helireaga. Tavaliselt on need fännide tehtud. AMV võib ka tehtud olla mängude järgi, mida nimetatakse GMV-ks ehk mängu muusikavideoks (inglise ''game music video'').
 
Anime muusikavideod pole ametlikud muusikute poolt välja antud muusikavideod, vaid hoopis amatööridest fännide kompositsioonid, mis sünkroonivad töödeldud videolõike koos helireaga. AMV-sid postitatakse ja levitatakse interneti kaudu. Anime konventsioonides on AMV näitused ja AMV võistlused.
AMV-des kasutatud muusika on äärmiselt mitmekesine, esindatud on sellised žanrid nagu ''[[J-pop]]'', [[rokkmuusika|rokk]], [[hiphop]], [[popmuusika]], [[R & B]], riik[[kantri]] ja paljud muud.
 
=== AMV loomine ===
 
*=== '''Töötlus''' ===
Kasutades erinevaid videolõike video allikast ja muutes neid teatud ajavahemikes on kõige olulisem vahend, mis AMV loojal on. Sageli sündmused videos ja üleminekud videolõikude vahel on sünkroonitud sündmustega muusikas. See sünkroonimine on jagatud kahte üldisse liiki: sisemised ja välised. Sisemine sünkroonimine hõlmab heli sünkroonimist toimuvates sündmustes, nagu uste paugutamine ja plahvatused. Välised on need, kus sünkroonitakse juhtumeid töödeldud lõikudesse, mis toimuvad muusikaga samal ajal.
Kasutades erinevaid videolõike video allikast ja muutes neid teatud ajavahemikes on kõige olulisem
vahend, mis AMV loojal on. Sageli sündmused videos ja üleminekud videolõikude vahel on sünkroonitud sündmustega muusikas. See sünkroonimine on jagatud kahte üldisse liiki: sisemised ja välised. Sisemine sünkroonimine
hõlmab heli sünkroonimist toimuvates sündmustes, nagu uste paugutamine ja plahvatused.
Välised on need, kus sünkroonitakse juhtumeid töödeldud lõikudesse, mis toimuvad muusikaga samal ajal.
 
*=== '''Digitaalefektid''' ===
Kasutades videotöötluse tarkvara saab videoallikat muuta mitmel moel. Muuta saab stseeni näiteks peatades tegelase suu liikumist samas kui teised on ette näinud suurendades sünkroonimist koos heli või võimaluse luua unikaalne visuaalne stiil video jaoks.
visuaalne stiil video jaoks.
 
*=== '''Huulte liikumise sünkroonimine''' ===
Sünkroonitakse huulte liikumist originaalallikast muusikaga ühtlaseks, mis jätaks mulje, nagu tegelane laulaks seda laulu, mis valitud. Sageli kasutatakse seda komöödias. Huulte liikumise sünkroonimist kasutatakse tavaliselt ka paroodia-AMV-des. Mõned töötlejad kasutavad originaal- ja manipuleeritud animatsiooni, nii kahemõõtmelist kui ka kolmemõõtmelist. Niisuguseid asju kasutatakse sageli visuaalseteks efektideks või sellise loo edastamiseks, mis on muidu kommunitseerimatud kasutades ainult originaalvideo allikas.
 
== Populaarsus ==
Sünkroonitakse huulte liikumist originaalallikast muusikaga ühtlaseks, mis jätaks mulje, nagu tegelane laulaks
John Oppliger AnimeNationist märkis, et fännide toodetud AMV-d on suuresti populaarsed läänemaades, aga mitte Jaapanis. Tema sõnul on läänemaad kogenud visuaalseid kogemusi "rohkem puhtamalt", sest enamik läänemaade fännidest ei saa aru jaapani keelest, mis on originaalkeel enamikul animetel ning selle tulemusena "visuaalid teevad suurema mõju" meeltele. Samuti ütleb John ka, et lääneriigid on "julgustatud sotsiaalse survega kasvada välja karikatuuridest ja koomiksitest noorukiea jooksu algul" samal ajal kui Jaapani põliselanikud kasvavad üles animatsiooniga "pideva kaaslasena", inglise keeles kõnelevad fännid kipuvad kasutama ja rekonstrueerima olemasoleva animet, et luua AMV-sid, samal ajal kui Jaapani fännid "on rohkem intuitiivselt kaldu" luua või laiendada olemasolevaid [[Manga|mangat]] ja animet.
seda laulu, mis valitud. Sageli kasutatakse seda komöödias. Huulte liikumise sünkroonimist kasutatakse tavaliselt ka paroodia-AMV-des. Mõned töötlejad kasutavad originaal- ja manipuleeritud animatsiooni, nii kahemõõtmelist kui ka
kolmemõõtmelist, AMV töödes. Niisuguseid asju kasutatakse sageli visuaalseteks efektideks või sellise loo edastamiseks, mis on muidu kommunitseerimatud kasutades ainult originaal video allikas.
 
=== PopulaarsusAMV võistlused ===
John Oppliger AnimeNationist
märkis, et
fännide toodetud AMV-d on suuresti populaarsed läänemaades, aga mitte Jaapanis. Tema sõnul on läänemaad kogenud visuaalseid kogemusi "rohkem puhtamalt", sest enamik läänemaade fännidest ei saa aru jaapani keelest, mis on originaalkeel enamikul animetel ning selle tulemusena "visuaalid teevad suurema mõju" meeltele.
Samuti ütleb John ka, et lääneriigid on "julgustatud sotsiaalse survega kasvada välja karikatuuridest ja koomiksitest noorukiea jooksu algul" samal ajal kui Jaapani põliselanikud kasvavad üles animatsiooniga "pideva kaaslasena", inglise keeles kõnelevad fännid kipuvad kasutama ja rekonstrueerima olemasoleva animet, et luua AMV-sid, samal ajal kui Jaapani fännid "on rohkem intuitiivselt kaldu" luua või laiendada olemasolevaid mangat ja animet.
 
=== AMV'''Iron võistlusedChefi stiil''' ===
Kaks või enam võistlejat (töötlejat) osalevad üksteisega otse võisteldes. Võistlejate loodud AMV-sid võrreldakse ja valitakse välja parim. Hinnatakse teemat, täpsust ja video kvaliteeti võistluse ajal. Kohtunikud kuulutavad välja võitja ja see võitja läheb võistlema teiste võistlejate vastu, kes on võitnud eelmisi võistluste osi. Need toimuvad üks või kaks tundi ja neid peetakse anime konventsioonidel või interneti kaudu.
 
*=== '''IronAMV Chefivaatajate stiilvalik''' ===
Töötlejad esitavad oma videod võistlustel ja neid peetakse kas anime konventsioonidel või internetis. Võitjad valitaksevalivad vaatajate pooltvaatajad ja vahel on võistlejatel endal õigus hääletada. Konventsioonidel AMV-idsid hinnatakse tavaliselt, mis kategoorias nad konkureerivad, näiteks ''action''-teemaline video konkureerib teiste "''action''" -teemaliste videotega. Vaatajad vaatavad neid videoid ja nad annavad oma hääle pärast kõigi videote ära vaatamist, mis selles võistluses on. Teine viis, kuidas sellist võistlust hoitakse on läbi interneti veebi. Üks tuntumaid on AnimeMusicVideos.org. Seal on suurim teatud iga-aastane AMV võistlus: " The AnimeMusivVideos.org Viewers Choice Awards".
Kaks või enam võistlejat (töötlejat) osalevad üksteisega otse võisteldes. Võistlejate loodud AMV-sid võrreldakse ja valitakse välja parim. Hinnatakse teemat, täpsust ja video kvaliteeti võistluse ajal. Kohtunikud kuulutavad välja võitja ja see võitja läheb võistlema teiste võistlejate vastu, kes on võitnud eelmisi võistluste osi. Need toimuvad
üks või kaks tundi ja neid peetakse anime konventsioonidel või interneti kaudu.
 
* '''AMV vaatajate valik'''
Töötlejad esitavad oma videod võistlustel ja neid peetakse kas anime konventsioonidel või internetis. Võitjad valitakse vaatajate poolt ja vahel on võistlejatel endal õigus hääletada. Konventsioonidel AMV-id hinnatakse tavaliselt, mis kategoorias nad konkureerivad, näiteks ''action''-teemaline video konkureerib teiste "action" teemaliste videotega. Vaatajad vaatavad neid videoid ja nad annavad oma hääle pärast kõigi videote ära vaatamist, mis selles võistluses on. Teine viis, kuidas sellist võistlust hoitakse on läbi interneti veebi. Üks tuntumaid on AnimeMusicVideos.org. Seal on suurim teatud iga-aastane AMV võistlus: " The AnimeMusivVideos.org Viewers
Choice Awards."
 
[[Kategooria:Anime]]
2200

muudatust

Navigeerimismenüü