Integrated Taxonomic Information System: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
P
resümee puudub
PResümee puudub
PResümee puudub
Igale taksonikirjele lisatakse taksonoomiline seerianumber (''taxon serial number''; ''TSN''). 2014. aasta 7. aprilli seisuga on andmebaasis 646 069 sissekannet.<ref>[http://www.itis.gov/ Sissekanne ITIS-es], Veebiversioon (vaadatud 25.04.2014)<small> (''inglise keeles'')</small></ref>
ITIS moodustati [[1996]]. aastal algselt [[Ameerika Ühendriigid|Ameerika Ühendriikides]] mitmeid valitsusasutusi ühendava projektina. Praegu osalevad ITIS-e töös partnerluse vormis lisaks USA-le ka Kanada ja Mehhiko agentuurid, teised organisatsioonid ja taksonoomiaspetsialistid. ITIS on ka ''[[Species 2000]]'' ja ''[[Global Biodiversity Information Facility]]'' (GBIF) partner.
 
[[2001]]. aasta juunis otsustasid varem eraldi töötanud ITIS ja ''Species 2000'' luua koostööna globaalse taksoninimede andmebaasi ''"[[Catalogue of Life]]''" (CoL), millest igal aastal antakse välja üks versioon.
 
Lisaks ingliskeelsele biosüstemaatika andmebaasile on ITIS-el ka prantsuskeelne andmebaas '''''Système d'information taxonomique intégré''''' (SITI), mida haldab ''Canadian Biodiversity Information Facility'' ja hispaaniakeelne andmebaas, mida haldab Mehhiko.
 
== Viited ==
 
== Välislingid ==
*[http://www.itis.gov/ ITIS-e kodulehekülgkoduleht]
*[http://www.scib.gc.ca/pls/itisca/taxaget?p_ifx=scib&p_lang=fr Système d'information taxonomique intégré (SITI) otsingulehekülg]
*[http://www.itis.gov/organ.html ITIS-e partnerid]
139 724

muudatust

Navigeerimismenüü