Harvardi ülikool: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
P
resümee puudub
(viitetõrke eemaldamine)
PResümee puudub
}}
 
'''Harvardi ülikool''' (''The President and Fellows of Harvard College'') on eraõiguslik [[ülikool]] [[Cambridge (Massachusetts)|CambridgeUSA]]'is, [[Massachusetts|Massachusettsi osariig]]is, [[USACambridge (Massachusetts)|Cambridge]]s ja on'is; [[Ivy League|Ivy League'i]] liige. Ülikool on asutatud [[1636]]. aastal.<ref name=founding/> Harvard on Ameerika Ühendriikide vanim kõrgharidust andev institutsioon Ameerika Ühendriikidesasutus.
 
Harvardi raamatukogus on rohkem kui 15 miljonit köidet,<ref name="lib">Vaata: [http://hul.harvard.edu/hgproject/faq.html FAQ on the Harvard-Google partnership].</ref> mis on USA suurim akadeemiline raamatukogu.
 
Harvard on pidevalt olnud esimene rahvusvahelistes [[Kõrgkoolide pingerida|ülikoolide pingeridades]],<ref>[http://www.topuniversities.com/worlduniversityrankings/ QS rankings]</ref><ref>[http://www.shanghairanking.com/ Academic Ranking of World Universities]</ref><ref>''[http://web.archive.org/web/20060820193615/http://msnbc.msn.com/id/14321230/site/newsweek/ The Top 100 Global Universities - 2006]</ref><ref>[http://www.ensmp.fr/Actualites/PR/EMP-ranking.html Professional Ranking of World Universities]</ref><ref>[http://nturanking.lis.ntu.edu.tw/ Performance Ranking of Scientific Papers for World Universities]</ref> ja on suurima rahalise eelarvega ülikool kasumitaotluseta organisatsioonide hulgas (kui välja jätta [[Bill & Melinda Gates Foundation]]).
 
Lisaks raamatukogule on ülikoolil ka mitmeid kunsti-, ajaloo-, bioloogia- jmja muid muuseume.
 
Harvard on [[Nobeli auhind|Nobeli auhinnale]] esitanud 75 inimest ja alates 1974 on selle saanud 19 inimest. [[Pulitzeri preemia]] on saanud 15 Harvardi üliõpilast.
**[[Harvard Graduate School of Arts and Sciences|Graduate School of Arts and Sciences]] (asutatud 1872)
**[[Harvard Division of Continuing Education]], sisse arvatud [[Harvard Extension School]] (1909) ja [[Harvard Summer School]] (1871)
* Meditsiini teaduskondMeditsiiniteaduskond, millesse on arvatud [[Harvard Medical School|Meditsiinikool]] (1782) ja [[Harvard School of Dental Medicine]] (1867).
*[[Harvard Divinity School]] (1816)
*[[Harvard Law School]] (1817)
==Välislingid==
{{commonskat-tekstina|Harvard University}}
*[http://www.harvard.edu/ KodulehekülgKoduleht]
 
[[Kategooria:Ameerika Ühendriikide ülikoolid]]
137 856

muudatust

Navigeerimismenüü